KYJOV "D"

Kyjov „D“ uhrál s Vracovem „D“ remízu

Kyjovské déčko přivítalo v sobotu odpoledne v pátém kole okresního základu vracovské déčko. Tentokrát bez nejzapálenější členky Sylvy a kvůli kyjovským hodům i bez divácké kulisy.

Soupeři z Vracova přijeli se dvěma zkušenými hráči – Františkem Niklem a Monikou Šnajdrovou a se dvěma lepšícími se mladíky – Janem Bábíkem a Adamem Zancou. Velkou pomocí bylo pro hosty koučování Radka Šnajdra, hráče s krajskými zkušenostmi. Domácí nastoupili v sestavě Zdeněk Vavřínek, Denis Šibal, Robert Malík a Jirka Žídek.

TJ Sokol Kyjov „D“ – TJ Sokol Vracov „D“ 9:9

Robert s Jirkou svou čtyřhru vyhráli bez problémů. Zdeněk s Denisem prohráli 2:3, přestože v koncovce pátého setu vedli 10:7. Zápas byl vyrovnaný i nadále. Až do stavu 6:7 hosté vždy vedli o bod a domácí vzápětí vyrovnali. Za stavu 6:6 vyhráli hosté dva zápasy za sebou, ale domácí dvěma výhrami opět srovnali. Koncovka vrcholila. Denis lehce prohrál s Monikou Šnajdrovou, a tak bylo vše v rukách Roberta, který nastoupil proti mladému Honzovi Bábíkovi. I tento zápas byl napínavý, protože Robert vždy po vyhraném setu další set prohrál. Naštěstí střídání vyhraných a prohraných setů platilo i v pátém setu. Po prohraném čtvrtém si Robert pátý set zkušeně pohlídal a rozhodl o spravedlivé remíze.

Je třeba říct, že jsme měli trochu smůlu. Všechny zápasy až na poslední Robertův jsme vyhráli 3:0, ale 4krát jsme prohráli 2:3. Odpovídá tomu i poměr setů v náš prospěch 37:29.

Jirka vyhrál všechna svá utkání bez problémů 3:0 a dělal 4,5 bodu. Denis a Zdeněk porazili Zancu a udělali tak každý jeden bod. Byly šance i na další, ale slibně rozehrané zápasy se nepodařilo dotáhnout do vítězného konce. Robert kromě Zancy porazil i Bábíka a přispěl k remíze 2,5 body.

Z hráčů hostů byla nejvíce nebezpečná Monika Šnajdrová, která dříve hrála za Moravskou Slávii a za SKST Hodonín, kde hrála i 1. ligu žen. Uhrála 3,5 bodu. Zkušený František Nikl dělal 3 body. Bábík, který udělal ve hře od loňského roku velký pokrok, dělal 2,5 bodu. Zancovi se příliš nedařilo a neuhrál ani set.