Souboj o postup. Béčko porazilo druhou Strážnici „D“ a může slavit

Tak je to tady, náš den D. Utkání o postup do okresní ligy. Pokud jsme chtěli uhájit první místo v tabulce, museli jsme silnou Strážnici porazit. V minulém kole jsme totiž nešťastně prohráli v Lužicích, takže nám proti Strážnici remíza nestačila.

OKRESNÍ PŘEBOR (30.03.2024)

Sokol Kyjov „B“ – Jiskra Strážnice „D“ 10:8


Body Kyjova: Petr Krakovič 4,5; Honza Werner 2,5; Ruda 1,5; Rosťa 1,5


Nervozita se dala krájet, myslím si že u všech hráčů. Já vymýšlel kombinace sestavy a čtyřher tak vehementně, že jsem při cestě na kole zapomněl odbočit k sokolovně a dojel málem do Svatobořic. Nicméně někteří Hujeři byli v herně už od 13,30 hod a trénovali. Dalo se očekávat, že Strážnice přijede v plné palbě a bude to přehlídka chemie, na kterou většina z nás moc neumí. Nakonec jich přijelo dokonce pět a posíleni o Pukla, který hraje pravidelně o soutěž výš. Tušili jsme, že čtyřhry můžou nakonec vše rozhodnout.

Čtyřhry začali, Petr s Rudou vyfasovali dvojici Morávková – Teturová a byl to boj. Nakonec se štěstí přiklonilo k nám a v pátek setu jsme vyhráli jednoznačně 11.Já s Honzou jsme nastoupili proti Puklovi s Jamným P a nestačili jsme se divit, chodili jsme jen pro míčky, které Pukl nekompromisními bombami posílal na rožky stolu. Prohrávali jsme 2 : 0 a vypadalo to s námi špatně. Ve třetím setu Pukl konečně pár topspinů pokazil a utkání se začalo obracet. Nakonec jsme vyhráli 3 : 2. Fuj to byla klika. Konkrétně mě, se nedařilo téměř nic a byla to předzvěst, že oslnivý výkon dnes asi nepředvedu. Holt tréninkový hráč.

Honza začal s Morávkovou a bojoval co to šlo, sety prohrál velmi těsně a nakonec celé utkáni 3:2. Ruda nastoupil proti Teturové a v souboji chemiků měl taktéž po velkém a dlouhém boji, trošku navrch a vyhrál 3:2.

Petr nastoupil proti jedničce Strážnice Puklovi a ukázal, že mu pauza od pincu pomohla k neskutečné agresivitě a hladu po vítězství. Pukla zdemoloval 3:0. Zrovna v tomto zápase předváděl pinec z úplně jiné soutěže. Radost se dívat ! Já nastoupil proti Žajdlíkovi, na kterého historicky vůbec neumím a vždy jsem prohrál 3:0. tentokrát to bylo trochu jinak, chvíli to i vypadalo, že bych mohl porazit, ale nakonec jsem prohrál 3:2. Jako klasický neumětel jsem se vybouchal z jeho anťáku.

Po celé utkání jsme i díky čtyřhrám stále vedli, v jednu chvíli už 8 : 4, ale při pohledu na los bylo jasné, že tak lehké to nebude. Nicméně díky Petrovu fantastickému výkonu i v posledním zápase, kdy byl stav 9 : 8 pro nás a nastoupil proti Žajdlíkovi, jsme začali věřit ve vítězství. A tak se i stalo, Petr ho po bezchybném výkonu opět zdemoloval a nedal mu vůbec šanci. Ludva uznale přikyvoval nad Petrovým výkonem. Honza uhrál 2 body, když porazil Teturovou a Žajdlíka a taktéž odvedl nadstandartní bojovnost a výkon. Já s Rudou jsme přispěli bodem, když jsme oba porazili jen Teturovou a chlácholili se, že jsme aspoň ve čtyřhrách týmu trochu pomohli. Utkání bylo velmi vyrovnané a odpovídalo tomu, že hraje první s druhým o postup do ligy. Vyhrál ten lepší a to jsme MY !

Děkujeme za podporu fandům, náš skalní fanda Michal pomáhal co mohl, Flexa se ujal zapisování výsledků a vehementně povzbuzoval, taky Staňa, Josef, Jirka. Dorazili kluci z Ježova a snažili se radit jak na soupeře, hlavně Radim, také Petr Chimiak ze Svatobořic, Vlkošáci. Atmosféra výborná ! příští rok se tedy uvidíme v okresní lize.

Závislý zpravodaj Rosťa