Hladká prohra se Strážnicí a cenná remíza s Ratíškovicemi

V pátek 15.3.v 18:00 se uskutečnil předposlední zápas s Jiskrou Strážnice B. Nastoupili jsme bez Vaška, s Petrem a Honzou. Hosté dojeli v poměrně silné sestavě.

TJ SOKOL KYJOV „A“ – TJ JISKRA STRÁŽNICE „B“ 3:10


Kyjov: Pozděch, Werner, Vavřínek – 1, Petr – 0, čtyřhra – 0

Strážnice: Jamný P., Tomeček – 3, Kamneský – 2, Jamný O. – 0, čtyřhra – 2


Po úvodních čtyřhrách byl stav 0:2, i když to mohlo být obráceně. Obě dvě čtyřhry jsme prohráli po boji 2:3. Výborně zahrál Dominik, který porazil výborného Kamenského. Honza a Josef přidali po bodu po vítězství nad mladým Ondřejem Jamným. Na víc jsme bohužel nedosáhli.TJ SOKOL KYJOV „A“ – SK BANÍK RATÍŠKOVICE „A“ 9:9


Kyjov: Horáček – 4, Pozděch, Krakovič – 2, Vavřínek – 1, čtyřhra – 0

Ratíškovice: Kuchařič ml., Hrubý – 3, Hrbáček – 1, Charvát st. – 0, čtyřhra – 2


V sobotu 16.3.v 18:00 nás čekal poslední zápas o bytí a nebytí v krajské soutěži s Ratiškovicemi. Nastoupili jsme v nejsilnější možné sestavě. Hosté dojeli v relativně oslabené sestavě. Cítili jsme se na vítězství.

Po úvodních čtyřhrách, které se nám podařilo obě prohrát, už to tak růžově nevypadalo. Rosťa s Vaškem prohráli po boji s Kuchařičem ml. a Hrubým 2:3. Druhé dvojici se taky nevedlo proti Chatvátovi st. a Hrbáčkovi a lehli 1:3 .

Naštěstí jsme se mohli spolehnout na výborného Vaška, který potvrdil svou kvalitu a vybojoval všechny 4 body. Výborně zahráli Petr s Josefem, kterým se podařilo získat po dvou bodech vyhrát. Dominik vybojoval jeden bod a po problémech s očima musel střídat. Bohužel se nezadařilo ani nerozehřátému náhradníkovi Rosťovi. I když jsme vedli dokonce 8:4, hosté v závěru mohutně dotahovali a nakonec jsme vybojovali cennou remízu.

Touto remízou jsme se zachránili v krajské soutěži a celkově jsme obsadili výborné 9. místo. Nutno říct, že nebýt posily Václava, tak jsme kraj určitě neudržely. Příští rok musíme zúročit roční zkušenosti v této soutěži a snažit se držet v horní polovině tabulky.

Takže už nyní se můžeme těšit na další těžké zápasy v krajské soutěži. Pincu zdar.

Nezávislý odborný zpravodaj Flexa z A.