Těsná porážka družstva „D“ v Dubňanech

Sedmý zápas sezóny 2023/2024 a poslední v roce 2023, hrálo družstvo mládeže TJ Sokol Kyjov D (Aneta Ševčíková, Vanesa Chimiaková, Adam Pichler, Josef Oliva) se svou vedoucí Sylvou Zapletalovou, dne 2.12.2023 v 10h proti, dosud neporaženým, hráčům SKST Dubňany C (Ráček Ladislav, Sokol Ivan, Mokráš Jakub, Příkazský Jan). Soupeř nastoupil se silnou sestavou – dva mládežníci a dva dospělí.

OKRESNÍ ZÁKLAD (2.12.2023)

Dubňany „C“ – Kyjov „D“ 10:8

Zahájili jsme utkání v napjaté atmosféře, všichni nám říkali, že nemůžeme vyhrát. Naši mládežníci však bojovali ze všech sil a soupeře překvapili svou kvalitní hrou. Zajímavé byly hned obě čtyřhry. První čtyřhra – Aneta s Jožkou nastoupili proti soupeři (Ráček-Příkazský) a byl to nekonečný boj, po dvou setech prohrávali 2:0, následně vyrovnali na 2:2, rozhodující pátý set byl ještě více vyrovnaný. Napětí by se dalo krájet. Nakonec podlehli zkušeným hráčům (7,8,-6,-5,6) tedy 3:2. Ukázali však, že vítězství domácích nebude tak jisté. Druhá čtyřhra – Adam s Vanesou proti (Sokol-Mokráš) vyhráli první set a soupeři zatrnulo !! Nakonec skvěle konkurovali soupeři a po setech (-8,5,8,9) prohráli 3:1. Zahajovací čtyřhry skončily 2:0 pro hostující Dubňany. Soupeř ale znejistěl😊.

Duely začali ještě více napjatě. Vaneska nestačila na dospělého Ráčka, prohrála 3:0 , po velmi pěkných setech (10,3,7), Adam hrál s Mokrášem velmi dobře, vyhrál 1:3 po setech (-2,-10,9,-11), Anetka se nedala a vyhrála s Příkazkým 1:3 po setech (-6,11,-6,-10), Josef nestačil na dospělého Sokola, vyděsil jej sice výhrou 1.setu, nakonec prohrál 3:1 , po velmi dlouhých setech (-6,13,10,11). Stav utkání 4:2 pro domácí Dubňany.

Následné kolo, tlak všem stoupá. Vaneska s Mokrášem, prohrála 3:0 po setech (5,7,4), Adam hrál s Příkazským velmi vyrovnaně, vyhrál 0:3 po setech (-9,-5,-13), Anetka velmi dlouho bojovala se Sokolem, který nakonec v 5.setu musel začít sekat a prohrála 3:2 po setech (9,-11,3,-8,5), Josef velmi dlouho testoval dospělého Ráčka, nakonec vyhrál 2:3, po krásných setech (7,-11,-8,6,-8). Stav utkání 6:4 pro domácí Dubňany.

3.kolo duelů – stále bodujeme! Nic není jisté !!. Vaneska nastoupila proti Příkazskému a nemile ho překvapila výhrou 1.setu, ve velmi pěkné hře ale prohrála 3:1, po setech (-4,2,10,7), Adam nastoupil na Sokola pěkně pomalu a pak z ostra, vyhrál 1:3 po setech (6,-8,-5,-10), Anetka se vůbec nemazlila s dospělým Ráčkem a jasně vyhrála 0:3 po setech (-9,-8,-5), Josef pustil Mokrášovi jeden set, nakonec vyhrál 1:3 , po krásných setech (4,-9,-4,-11), Stav utkání 7:7 nerozhodně !!! Fan club hostujícího Kyjova znervózňuje domácí. Nešlo to – jen tak sedět a dívat se😊. Je to, jak na začátku utkání.

Varianty výsledku jsou možné všechny pro obě strany : VÝHRA-REMÍZA-PROHRA

Závěrečné 4. kolo duelů není vůbec klidné, ale stále jsme odhodláni získat další body. Vanesku vystřílel dospělý Sokol (8,5,3) prohrála 3:0, Adam nastoupil slibně na Ráčka, ale po setech (-7,9,4,3) prohrál 3:1. Smůla, bod má soupeř. Anetka se rozhodla vyhrát s Mokrášem za každou cenu. Podařilo se !! Po setech (11,-6,4,-9,-4) 1:3. Skvělý bod pro nás !! Vše tentokrát zůstalo na bedrech Jožky v posledním 18.kole s Příkazským. A to byl opravdu nezapomenutelný zápas. Oba týmy fandili svým hráčům. Josef prohrával 2:0, otočil na stav 2:2, nakonec měl smůlu, štěstí stálo někde jinde. V 5.setu za stavu 0:6 pro Jožku, Příkazský otočil a vyhrál 3:2, po krásných setech (12,9,-2,-5,8). Nevadí – je to jen sport..

Turnaj skončil těsnou výhrou domácích Dubňan C 10:8. Gratulujeme.

Přehled bodů: Aneta 3b(2+2sety), Jožka 2b(2+3sety), Adam 3b(1set), Vanesa 0b(1set)

Stále se zlepšujeme – krásná hra s neporazitelnými !! Super pocit😊 Děkuji moc všem.

(Příště hrajeme až v neděli 14.1.2024 v 10h v Kyjově proti SKST PLUS Hodonín G. Držte nám palce)