Hladká prohra ve Strážnici a senzační vítězství v Ratíškovicích

V pátek 1.12.v 18:00 se uskutečnil zápas s Jiskrou Strážnice B. Jeli jsme pouze ve třech, protože většina celku ležela v horečkách doma a tak jsme byli notně oslabení. Naopak domácí nastoupili v plné síle.

TJ JISKRA STRÁŽNICE B – TJ SOKOL KYJOV A 10:0


Strážnice: Jamný P., Kamenský – 2, Jamný O., Tomeček – 1, čtyřhra – 1, wo – 3

Kyjov: Dočekal, Pozděch, Jakubčík – 0, čtyřhra – 0


Já s Jožkou jsme ve čtyřhře notně potrápili dvojici Tomeček – Kamenský, když jsme prohráli v pětisetovém zápase. Ve dvouhrách se potom už výrazně projevila herní kvalita třetího celku tabulky. Proti velmi kvalitnímu servisu a nátlakové topspinové hře jsme nenašli žádný recept a odjížděli jsme domů bez bodu.


V sobotu 2.12.v 17:00 nás čekal další zápas v Ratiškovicích. Aby toho nebylo málo tak odpadl ještě Josef a na poslední chvíli jsme horko těžko dali sestavu dohromady. Jeli jsme v notně pozměněné sestavě s Alešem a Rudou. Naštěstí domácí nebyli také v plné palbě.

SK BANÍK RATIŠKOVICE A – TJ SOKOL KYJOV A 7:10


Ratíškovice: Hrubý – 4, Charvát V. st. – 2, Kouřil – 1, Kordula – 0, čtyřhra – 0

Kyjov: Vavřínek – 3, Dočekal, Mořický – 2, Škoula – 1, čtyřhra – 2


Po úvodních čtyřhrách, které se nám podařilo obě vyhrát, jsme ucítili šanci na dobrý výsledek. Já s Alešem jsme hladce přehráli hodně chybující dvojici Charvát – Kordula. Ruda s Dominikem po velkém boji porazili protihráče Kouřil – Hrubý. Výborně zahrál Dominik, který nestačil pouze na skvěle topspinujícího Hrubého a po zásluze si připsal 3 body.

Já jsem zahrál svůj standard, když jsem s Vitkem hrál příliš zakřiknutě a přidal jsem další dva body. Bez tréninku a s bolavýma zádama vybojoval Aleš taktéž dva body. Výborný oslavenec Ruda otočil zápas s Vítkem z 2:0 na 3:2 a nečekané se stalo skutečností. Slavili jsme vítězství, které čekal pouze optimisticky naladěný předseda.

Chtěl bych poděkovat hráčům za bojovný výkon, bez kterého se v této soutěži nedá vyhrávat. Půlku sezóny jsme zakončili na nečekaném 9. místě, což nám dává dobrý základ k možné záchraně v soutěži.

Nezávislý odborný zpravodaj Flexa z A.