Tradiční povánoční turnaj 2023

V pátek 29.12.2023 jsme uspořádali náš již tradiční, oddílový trunaj. Účast byla dobrá,nicméně ovlivněná pandemií a respiračními problémy některých hráčů. Celkem se zúčastnilo 22 hráčů, z toho 7 mládežníků. Herna byla perfektně připravena a 5 stolů čekalo na hráče.

Začali jsme turnajem mládeže, který vyhrála Aneta, ovšem o vítězi musela rozhodnou minitabulka mezi Anetou, Adamem a Josefem, protože v základní části turnaje, každý jednou prohrál. Aneta měla nejlepší poměr vyhraných setů, druhý byl Josef a třetí Adam. Čtvrtá skončila Vanesa, pátý byl David a šestý Kevin. Byl to příjemný pohled na mladé hráče, jak bojovali a jaké měli pěkné výměny. Předali jsme poháry a věcné ceny, které společně připravili Sokol Kyjov a firma Eurolamp. Ceny předával sám nejvyšší (ne vzrůstem)starosta Sokola, bratr Karas.

Ještě před zahájením turnaje dospělých jsme popřáli Rudovi Škoulovi, k jeho krásným a kulatým sedmdesátinám. Od klubu dostal dres, na kterém jsme zdůraznili jeho největší hlášky při hře, jako „ To víš že jo“ když nedáš topspin, nebo když dá prase, zvolá Anóóó !! Ti normální si dali přípitek a několik panáků a mohlo se začít.

Bylo vidět, jak prestižní je první místo, protože většina hráčů (suchaři) si nedali ani hlt ničeho, prej až po turnaji. Na turnaji jsme také přivítali naši novou posilu do Áčka, Vaška. Po deseti letech byl dvakrát na tréninku a zřejmě to stačilo, nakonec celý turnaj s přehledem vyhrál. Někteří naši bojovníci to nesli těžce, obzvlášť Pavel, chtěl konečně turnaj vyhrát a zase nic. Nepomohl ani hurónsky řev přes celou hernu, ani time, který si přece musel vzít. Ale aspoň byla sranda. Jak už to bývá, někdo hrál uvolněně, někdo na plné pecky a tak to má být. Každy přinesl, kromě pár kil navíc na sobě, také cukroví z Vánoc, jednohubky, ale co je nutné vypíchnout, byly Romanovi čerstvé tvarohové koláče ! Ruda koupil sud Plzně a svoji špičkovou česnekovou pomazánku. Z chlastu šla nejvíc na odbyt medová whisky, poté višňovky a ořechovky( Zbyňa Příkazký).

Ti skalní ( 4) ještě poseděli po konci turnaje, protože tiskovka přece musí být.

Takže jak už jsem psal, turnaj vyhrál Vašek, druhý byl Pavel a třetí Honza. Ti na bedně převzali poháry a věcné ceny od Eurolamp. Oslavenec Ruda skončil pátý, což je výborné umístění, hlavně vzhledem k tomu, co jsme spolu v průběhu turnaje vypili. Tak snad se někdo kvůli komentáři nenaštve a teď už hurá na ostré zápasy v soutěžích. Začínáme 6.1.2024.

Závislý zpravodaj Rosťa