Družstvo „C“ vstoupilo do nového roku vítězstvím

Po krátké zimní přestávce se znovu rozběhl kolotoč zápasů okresních soutěží ve stolním tenisu. V prvním utkání jarní části jsme přivítali na domácích stolech celek SK Čejč B.

Okresní soutěž (7.1.2024)

TJ Sokol Kyjov „C“ – SK Čejč „B“ 11:7


Sokol Kyjov „C“: Šikuta 4,5, Žídek 4, Tureček 2,5, Kouba 0

SK Čejč „B“: Parči, Hrabec, Kuchařová, Michtová


Do tohoto zápasu jsme nastoupili bez nemocí sužovaného Stani, kterého nahradil Roman. Soupeř nastoupil s mladým Parčim, který o den dřív dokázal porazit tři hráče našeho B v okresním přeboru. Do Kyjova dorazil taky stále se lepšící Hrabec. Sestavu našeho soupeře doplnila pro nás zatím neznámá Michtová s mladičkou Nikol Kuchařovou, která určitě patří mezi velké naděje stolního tenisu.

Po úvodních čtyřhrách byl stav zápasu 1:1. Já s Tomem jsme porazili v krásném zápase ženskou složku našeho soupeře 3:0. Přesně opačným způsobem skončil zápas Jirky s Romanem. Ve dvouhrách bylo k vidění spoustu dramatických zápasů, které se rozhodovaly až v pátém setu. Mně se podařilo porazit v prvním zápase celkem jednoznačně Hrabce, a i díky radám zkušenějších spoluhráčů z B jsem nakonec udolal i Parčiho 3:1, když ve čtvrtém setu jsem povolil soupeři pouhé dva míčky.

Další dva zápasy už byly podstatně jednoduší a oba skončily výsledkem 3:0. Plný počet bodů zaznamenal ve dvouhrách i Jirka, který svým materiálem dělal všem velké problémy. Za zmínku stojí určitě zápas s Hrabcem, kde ukázal Jirka navíc svoji psychickou odolnost, když dokázal odvrátit matchball a dovedl zápas do vítězného konce. Tom podlehl v prvním zápase Parčimu v dramatické pěti setové bitvě. Poté nedal šanci Michtové, kterou porazil 3:0.

Další zápas bohužel prohrál s Nikolou Kuchařovou. Tato porážka srazila Tomovu psychiku hodně dolu, a proto je potřeba ocenit vítězství v dalším zápase s Hrabcem, kde se dokázal vyhrabat ze stavu 0:2. věřím, že toto vítězství Tomovi do dalších zápasů hodně pomůže. Roman bohužel nezískal ani bod a prodloužil tak čekání na první body v okresní soutěži. Tak snad příště, jednou už to vyjít prostě musí!

Za podporu a cenné rady děkuji Rosťovi a Petrovi, kteří vydrželi neúnavně povzbuzovat až do posledního míčku. Poděkování patří i našemu soupeři za velice pohodovou sportovní atmosféru, která panovala po celý průběh zápasu.

K dalšímu utkání odjíždíme již ve středu do Strážnice, kde nám bude soupeřem vedoucí tým soutěže.