Hladká porážka v Mikulově

V pátek 24.11.v 18:00 se uskutečnil odložený zápas s Mikulovem A. Jeli jsme v upravené sestavě s Rosťou, protože Josefa chytla záda a nebyl schopen hrát. Dominik dorazil na místo přímo z Prahy. Do Mikulova jsme dojeli s velkým předstihem a domácí nás nechali půl hodiny řádně vymrznout, protože nikdo z nich neměl klíče.

STP MIKULOV „A“ – TJ SOKOL KYJOV „A“ 10:1


Domácí: Gajan P.ml., Hanák, Brozák, Novotný – 2, čtyřhry – 2

Hosté: Dočekal – 1, Moudrý, Krakovič, Vavřínek – 0, čtyřhry – 0


Už v úvodních čtyřhrách nám dělal obrovské problémy přečíst servis soupeře. Špatný příjem stál za naší hladkou porážkou ve třech setech. Nejinak se vedlo druhé dvojici, která okopírovala náš výkon. Vynikající nečitelný servis domácích stál za většinu našich porážek. Jediný bod se mi podařilo získat s nejslabším hráčem soupeře Novotným.

V posledním zápase se silným Brozákem jsem měl nakročeno k možné výhře. Bohužel Dominik překvapivě prohrál s Novotným a touto porážkou ukončil celý zápas, takže naše utkání bylo ukončeno za stavu 1:1 a 7:10 pro mě. Jak jsem již psal, soupeř měl obrovskou výhodu ve skvělém servisu, z kterého získával snadné body.

Všeobecně se dá říct, že v této soutěži hraje výborný servis obrovskou roli a je hlavní příčinou našich proher. Těžko se dá na tréninku příjem proti takovým servisům nacvičit, když u nás tak rotovaný servis nikdo nehraje.

V příštím dvojkole 1-2. 12. nás čekají venkovní zápasy ve Strážnici a Ratiškovicích.

Nezávislý odborný zpravodaj Flexa z A.