Remíza družstva „D“ proti Čejči „C“

Dvanáctý zápas sezóny 2023-2024 hrálo družstvo mládeže TJ Sokol Kyjov D (Aneta Ševčíková, Adam Pichler, Vanesa Chimiaková, Nela Sochorová) se svou vedoucí Sylvou Zapletalovou, dne 18.2.2024 v 10h proti, SK Čejč z.s. C (Kuchařová Nikol, Kuchař Roman, Krný Pavel, Lažek Aleš).

OKRESNÍ ZÁKLAD „A“ (18.2.2024)

Sokol Kyjov „D“ – SK Čejč „C“ 9:9

Ještě v pondělí vypadalo vše růžově. V úterý se omlouval pouze Adam (měl nárok, nikdy totiž nechyběl na zápase), ve středu Anetka, ve čtvrtek Jožka a Lukáš, v pátek Nela a na trénink dorazila pouze Vaneska. Vedoucí žhavila telefony, zda utkání zrušit, přeložit pod pokutou nebo nějak odehrát. Dokonce si sama namazala pod kolenama a nachystala pálku a dres, kdyby měla hrát do trojice. Naštěstí se tak nestalo. Aneta s Adamem překonali svou indispozici, Nela s Vaneskou nastoupily také – všichni s odhodláním UHRÁT CO PŮJDE !! V tělocvičně nás bylo celkem dost, protože zde hrálo i naše C, takže celkem hlučno a jen dva stoly pro každého.

Zahájili jsme utkání v 10h SEČ – čtyřhry. Adam se Anetou nastoupili proti (Kuchař-Kuchařová) a po dramatických setech (8,-4,4,-12,3) připsali 1. bod domácím. Vanesa s Nelou si vylosovaly soupeře (Krný-Lažek). Nic naplat, se ctí prohrály 0:3 a bod si připsal soupeř. Zahajovací čtyřhry 1:1

Vaneska sice nebodovala, ale soupeři nedala výhru zadarmo. V prvním kole duelů s Lažkem, dlouho bojovala ve vyrovnaných setech (-10,-6,-10), prohrála 0:3, v druhém kole s dospělým Krným velmi překvapila, když uhrála set 1:3 (-9,-6,7,-8). Ve třetím kole s dospělým Kuchařem neměla šanci (-3,-4,-3) a ve čtvrtém kole vynikající Kuchařovou – po setech (-11,-9,-10) prohrála se ctí 0:3. Velká pochvala !

Nela nastoupila po delší době bez tréninku a bylo to znát. Škoda, že v prvním kole duelů, los padl na dospělého Kuchaře a po setech (-8,-7,-4) prohrála 0:3, v druhém kole nestačila na vynikající Kuchařovou – po setech (-2,-2,-4) prohrála 0:3, ve třetím kole duelů s Lažkem – uhrála jeden set (-5,8,-8,-2). I tak snaha se počítá.

Adam, ač oslaben angínou, nenechal své družstvo na pospas osudu a dařilo se. V prvním duelu s Kuchařovou sice prohrál 2:3 po velmi vyrovnaných setech (-7,6,6,-9,-7), v druhém kole hladce porazil 3:0 Lažka (9,1,9), vynikl i v třetím kole s dospělým Krným – výhra 3:0 po setech (8,6,4). Hlavně uspěl, v rozhodujícím 16.kole s dospělým Kuchařem, vyhrál 3:1 po setech (7,-7,8,9). A získal nám důležitý 7.bod domů. Stav utkání po 16. kole je 7:9 pro hostující Čejč.

V 17. kole jsme využili Pravidel stolního tenisu a vystřídali (k velké nelibosti soupeře) hráče Lukáše Chimiaka. Ten neměl moc na výběr. Bylo nutno bodovat. Úkolu se zhostil na jedničku, a ač po nemoci, vyhrál s dospělým Krným 3:0 a náš 8. bod. Děkujeme

Nejdůležitější úkol – vyhrát 4 body – byl na Anetě. Ta se sice také omlouvala, že se na zápas 100% necítí, ale dorazila podpořit tým. A podařilo se: V prvním kole duelů s dospělým Krmným – pustila jen jeden set (11,-8,6,13) vyhrála 3:1, v druhém kole s dospělým Kuchařem ( to bylo dráma) – pokračovala dle vzoru Adama – pětiset (-6,-9,9,12,7) za stavu 0:2 otočila hru ve svůj prospěch a zaslouženě vyhrála 3:2, ve třetím kole duelů s Kuchařovou (4,8,4) hladce vyhrála 3:0, v posledním kole duelů i posledním 18. zápase s juniorem Lažkem, excelovala 3:0 po setech (6,7,7). Úkol splnila – 4 body doma. Byla to bitva. Děkujeme.  SKVĚLÁ PRÁCE VŠECH HRÁČŮ.

Turnaj skončil 9:9 – zasloužená REMÍZA. Gratulujeme.

Přehled bodů: Aneta 4,5b(100%), Adam 3,5b(2sety), Lukáš 1b, Vanesa 0b(1set), Nela 0b(1set),

(Příště hrajeme v neděli 3.3.2024 v 10h v Ratíškovicích 😊. Držte nám palce)