Výhra nad Veselím a upevnění prvního místa pro „B“ družstvo

Veselí k nám přijelo z pozice druhého místa v tabulce a očekával se velký boj o prozatimní první místo v tabulce okresního přeboru. Samozřejmě přijeli i s téměř neporazitelným Dřevojanem a tentokráte také s Dufkem, který minulé zápasy nehrál. No a nechyběl mladý a stále se lepšící Kovařík. Čtvrtý v sestavě byl sympaťák Štefánek

OKRESNÍ PŘEBOR (10.2.2024)

Sokol Kyjov „B“ – Sokol Veselí nad Moravou „A“ 12:6


Kyjov „B“: Ruda Škoula 2, Petr Krakovič 3, Rosťa Moudrý 4,5, Honza Werner 2,5

Veselí nad Moravou „A“: Dřevojan 3,5, Kovařík 1,5, Dufek 1, Štefánek 0


My jsme také neponechali nic náhodě a nastoupili v plné, tedy nejsilnější sestavě. Čtyřhry 1 : 1, Ruda s Petrem vyfasovali těžší dvojici Dřevojan – Kovařík a prohráli, naopak Rosťa s Honzou s přehledem přejeli dvojici Dufek – Štefánek.

První kolo dvouher začalo: Petr přes počáteční rozpaky, přejel nepříjemného Dufka 3 : 1. Ruda vyfasoval mladého Kovaříka a měl mu co oplácet, protože s ním minule prohrál. Bohužel mladému Kovaříkovi vůbec nevadila Rudova chemie a znovu jej upinkal. Na svůj věk hraje i hlavou a vyhrál 3:0. Honza vyfasoval Dřevojana a nenašel žádnou zbraň, která by na něj platila, Honza padll 3 : 0. Já jsem narazil na Štefánka a nedal mu šanci, výhra 3 : 0. Stav 3:3.

Druhé kolo dvouher mohlo začít. Ruda po velkém boji porazil nepříjemného Dufka a konečně jsme mohli zaslechnout jeho vítězné a hlasité Anóóó ! Honza hodil za hlavu porážku od Dřevojana a celkem s přehledem přejel mladého Kovaříka 3 : 0. Já narazil na Dřevojana a jak řekl náš skalní fanda Michal, nevsadil by na mě ani zlámanou grešli. No a, podařilo se, byl to boj a na konci výhra 3 : 1, ještě teď tomu nemůžu uvěřit, ale dařilo se. Konečně se projevily hodiny tréninku s Pavlem Dočekalem. Petr nedal „čuchnout“ Štefánkovi a vyhrál 3 : 0. A stav 7 : 3 pro nás, paráda. Začali jsme věřit ve výhru !

Třetí kolo dvouher bylo velmi vyrovnané, Honza prohrál po velké boji s Dufkem 3:1, Petr prohrál v pátém setu 8 s Dřevojanem, byl to super pinec, který patří minimálně do ligy. Petr netrefil v pátém setu svoje 3 topspiny a to rozhodlo. Dřevojan moc neútočil, většinou dobře blokoval, ale když zaútočil, bylo to nechytatelné. Škoda. Já jsem porazil konečně Kovaříka 3:1. Minule mě doma spláchl, tentokrát já jeho, forma gradovala. Ruda se dost natrápil se Štefánkem a přes maratónské výměny ho nakonec udolal 3:1. Stav 9 : 5. Nikdo v herně už nepochyboval, že dnes vyhrajeme.

Poslední kolo dvouher. Chtěli jsme vyhrát a ani za tohoto příznivého stavu jsme nemohli zápas podcenit.

Já nastoupil proti Dufkovi, na kterého to historicky neumím a za skandováním našich fandů jsem ho porazil 3 : 1. Byl to kýžený a vítězný desátý bod, no co, budu muset zaplatit rundu. Petr porazil Kovaříka také 3:1 a potvrdil svoji vzrůstající formu a je schopný porazit kohokoliv. (když trefí míček). Ruda prohrál na závěr s Dřevojanem, ale formu má. Bohužel mu chybělo pivo, jedno mu přinesl Turec ze Sokolíčku ( 10 lahváč za 40Kč) a to bylo málo. Nicméně svoje si uhrál. Honza v posledním zápase porazil lehce Štefánka. Na to že promarodil posledních 14 dnů a nalepil nové potahy, tak výborný.

Vítězství 12:6 a spokojenost s předvedenou hrou a hlavně s týmovým duchem, který u nás panuje.

Děkujem fandům: Michal, Staňa, Flexa, Turec, dokonce Durna, Zbyňa Toman,

Zavislý zpravodaj Rosta