Družstvo „C“ lehce vyhrálo na stolech v Lužicích

Dalším naším soupeřem v rámci okresní soutěže byl celek Lužic. O motivaci v tomto zápase nebyla nouze, a to i z toho důvodu, že poslední zápas, který jsme s tímto soupeřem odehráli v domácím prostředí neproběhl rozhodně v přátelské atmosféře. Motivací byla určitě i sobotní výhra našeho B mužstva, které porazilo po skvělém výkonu Veselí a vyhouplo se do čela okresního přeboru.

OKRESNÍ SOUTĚŽ (11.2.2024)

TJ Sokol Lužice „B“ – TJ Sokol Kyjov „C“ 3:15


Sokol Kyjov „C“: Šikuta 4,5; Žídek 3,5; Tureček 3,5; Chimiak 3,5

Sokol Lužice „B“: Ráb, Zelinka, Komosný, Valoušek, Kulhavý


Hned na úvod se nám podařilo zvládnout obě čtyrhry. Staňa s Jirkou porazili Raba s Komosným 3:1. Já s Tomem jsme stejným poměrem porazili Zelinku s Valouškem. Po deblech jsme se uklidnili a zápas zcela jednoznačně ovládli.

Náš soupeř získal svůj první bod až za stavu 0:7. Jirka podlehl nestárnoucímu Komornému, který co vystřelil to trefil. O zbývající dva body se postaral Ráb, na jehož útočný styl nenašel recept Staňa s Tomem. Mně tentokrát zápas sedl a vyhrál jsem po dvou porážkách s tímto soupeřem 3:0.

Závěrečné zápasy tohoto utkání nezvládl náš soupeř hlavně po psychické stránce. Po dlouhé době jsme odehráli zápas, po kterém jsme byli všichni spokojeni. Podali jsme velice solidní výkon a taky se ním povedla perfektní odveta za zápas v Kyjově, který jsme v neúplné sestavě pouze remizovali.

Příští neděli hostíme na domácích stolech silný celek Veselí nad Moravou, kde se pokusíme navázat na vítězství v Lužicích

Závislý zpravodaj Michal Š.