KYJOV "D"

Kyjovské „D“ nestačilo na Vracov „D“

Družstvo D hrálo  v sestavě – Robert Malík, Denis Šibal, Sylva Zapletalová a Nela Sochorová proti „Rudým ďáblíkům“  TJ Sokol Vracov  z.s. D  ( Bábík Jan, Bednařík Matěj, Dočkálek Petr, Nikl František  a střídající šampionka 🏓- modrá – Monika Šnajdrová).

Přijeli jsme na čas, jenže se dohrával předchozí zápas Super A, a tak jsme hltali, aspoň očima, jak se to má hrát 😊 . Byla to opravdu parádní podívaná.  🏓 🏓 🏓

Ale vraťme se k našemu utkání. Bylo to velmi zajímavé už při zahřívací rozehrávce naší skupiny, kdy jsme se dobře pobavili a snažili se sladit ruce, nohy i styl.

Pak to již ve 14h začalo. Zahájení Monikou Šnajdrovou – společné foto – tvrdá realita.😊. Zahajovací čtyřhry skončily remízou 1:1. Denis a Robert zahráli excelentní zápas (na sety 0:3), bohužel na delší dobu, to byl dlouho náš, jediný bod.

Naše slečny Sylva a Nela, s velmi profesionálním soupeřem, sice šanci na bod neměly už na začátku, ale uhrály pěkných 17 míčků. A dokonce získaly od Moniky skvělé rady a Matěj na Sylvu zkoušel všemožná podání, která se podařila i někdy vrátit zpět na stůl a daly jsme nečekané střely i prase. 😊  Hlavně to byla nejveselejší čtyřhra zápasu. Jen tak dál 🏓

Následující dvouhry se dělily na dvě kategorie. Když hrál Denis a Robert v hale bylo hrobové ticho, jen ten míček bylo slyšet jak ťuká o stůl a občas nějaké to nespokojené slovo a povzbuzující rady domácích koučů. Když hrály holky – hukot, výskot a smích. Každý vybojovaný míček se musel pořádně oslavit.

Denis asi neměl svůj den – 1. zápas prohrál 3:0, následovala 2. prohra, po velmi vyrovnaném zápase 3:2, další 3. zápas byl ještě náročnější, ale Denis vyhrál  2:3 a získal další bod. Závěrečný, opět 5-ti setový zápas, skvěle rozehrál 0:2, ale mladý Bábík se nedal a bojoval jak čert. Denis prohrál 3:2.

Robert se také snažil – 1. zápas ale také prohrál 3:0, nenechal však zkušeného Nikla vydechnout, 2. zápas s mladým Dočkálkem si protáhl na 4-set a vyhrál 1:3, ve 3. vyrovnaném zápase se nedal rozhodit a vyhrál 0:3, v posledním 4. opět v 5-ti setovém zápase, si přehazovali plusové body, jak horký brambor. Ďáblík Matěj nakonec vyhrál 3:2. Nevadí, byly to zasloužené 2 body.

Sylva měla dnes velmi veselé zápasy – Heslo dne – Nezůstat na NULE – Hrajeme o míčky,  byl splněn a každý soupeř dostal,  jako bonus, minimálně 1-3 prasátka. S mladým Bábíkem získala – 11 míčků, s vynálezcem podání Bednaříkem – 12 míčků, se zkušeným Niklem – 15 míčků a zaskočený Dočkálek – zapomněl, kam to může nechat zajít – a Sylva vyhrála jeden set 3:1 -a 25 míčků. Byl tak v šoku, že jej jedno z prasátek složilo k zemi. Teď si počítejte, kolikrát Sylva juchala radostí a zvládla i odpálit míček, otočku o 360* a vrátit přihrávku😊 a jak bylo řečeno – Vlaštovky se vracejí….to pude.

Nelča to měla nejsložitější – nejmladší a nejmenší. Držela se také Hesla dne – a hrdě bojovala jako lvice. S Dočkálkem uhrála – 11 míčků, s Bábíkem  – 10 míčků, s Bednaříkem taky – 10 míčků a pak měla možnost zahrát si se střídající šampionkou Monikou Šnajdrovou – tak aspoň 3 míčky. Ta zkušenost se jí bude v budoucnu hodit 😊.

Celý turnaj provázela dobrá nálada a kdo měl chuť mohl si jí ještě zpříjemnit i skvělým Toffifee. Věděli jsme už na začátku, že mají lepší výsledky – my jsme si však vůbec nevedli špatně a nedali sety zadarmo – dobré 4 body.

Turnaj skončil v 16.30 h s konečným stavem utkání 14:4 pro domácí TJ Sokol Vracov z.s.D.🏓

Příště hrajeme, opět doma, v sobotu  7.3.2020 ve 14h proti TJ Sokol Veselí nad Moravou C. Uvidíme jak to dopadne.  😊