Kyjovské „C“ vysoko prohrálo se Svatobořicemi „B“

V pátek 3.1. navečer, jsme odehráli první utkání v tomto roce a to v sousedském derby, se Svatobořicemi. Soupeř to byl těžký a nakonec potvrdil své ambice, postoupit do vyšší soutěže.

Okresní soutěž

TJ Svatobořice B – TJ Kyjov C 14:4

Už čtyřhry naznačily, že domácí jsou o level výše. K výbornému Zb. Tomanovi se přidal bývalý hráč Kyjova, Franta Palán a také Petr Chimiak. Zb. Hála se po dvou výhrách nechal vystřídat novou posilou z Dambořic Trávníčkem, který ovšem pocítil, že výborná hra na tréninku je něco jiného, než tíha mistrovského utkání.

Atmosféra byla výborná, diváků bylo cca 30 a nechali se, při každém vítězném míčku domácího hráče, hodně slyšet. Toto jim můžeme jen tiše „závidět“. Samozřejmě jim to přejeme, včetně postupu do vyšší soutěže. Po celou dobu utkání jsme neměli vůbec šanci na vítězství a posledními zápasy jsme jen korigovali hrozivě vypadající výsledek. Jako tradičně ve Svaťkách zklamal Rosťa, uhrál jen bod, ikdyž pro něj asi důležitý, byl to boj o post nejlepšího rodáka z Nenkovic.

Při té herní bídě mu aspoň něco zůstalo. Nepřesvědčil ani Franta a Michal, snad jen Staňa, který uhrál své 2 body. Ale zase prohrál s Petrem Chimiákem, zápas o nejlepšího Chimiáka okresu. No, na toto utkání raději rychle zapomeneme a připravíme se na Dubňany, se kterými budeme předehrávat utkání doma, už v pátek v 18,00 hod.

Sestavy a body

Svatobořice: Zbyňa Toman 4, Petr Chimiák 3, Franta Palán 3, Zbyňa Hála 2, Trávníček 0.

Kyjov: Staňa Chimiák 2, Rosťa Moudrý 1, Franta Jakubčík 1, Michal Šikuta 0.

Čtyřhry: 1 : 1