Vánoční turnaj 2019 v Kyjově

V sobotu 28.12.2019 se uskutečnil tradiční vánoční turnaj našeho oddílu. Na tomto turnaji bývá většinou dobrá nálada a o výsledky až tak nejde. Tentokrát to bylo trochu jinak.

Hráči Ačka předem odmítli návrh na zavedení handicapů při zápasu s níže postavenými spoluhráči a tím dali jasně najevo, že chtějí na turnaji uspět. Obzvláště současná jednička oddílu Flexa, byl proti a ostatní stáli za ním. Někteří dokonce vyhrožovali bojkotem, pokud handicapy zavedeme. Strach nám také naháněli avíza od Mikina, který sliboval, že svůj poslední turnaj přijede na závěr kariéry v Kyjově, vyhrát. Nakonec vše dopadlo jinak.

Svou vzrůstající kvalitu potvrdili mladí z B týmu, kteří hráli výborně a pěkně Ačkařům zatopili. Turnaje se zúčastnilo 15 členů. Někteří se omluvili pro nemoc, někteří měli již naplánované soukromé zájmové aktivity. Hrálo se systémem každý s každým. Turnaj byl velmi vyrovnaný a do posledního zápasu nebylo jisté, kdo turnaj ovládne.

O vyrovnanosti svědčí fakt, že čtyři hráči měli tři prohry a o pořadí rozhodovala minitabulka. Vítězství si zaslouženě odnesl Honza Werner. Druhý skončil Jožka Pozděch a teprve na třetím místě se umístil hráč z Áčka Petr Karkovič. Z toho je vidět, že o původně navrhovaných handicapech, nemá smysl uvažovat. Nakonec se turnaj nesl v přátelském duchu a nebyl ochuzen o hlasitý doprovod svých úderů hráčů, který v herně vibrují možná dodnes.

Obzvláště Sylva a Flexa dávali emocím průchod, což k nim patří a nebylo by to ono, kdyby to tak nedělali. Přidal se i Ruda. Na začátku turnaje jsme se formálně rozloučili s naším bývalým předsedou Jarou a přejeme mu mnoho sportovních úspěchů v novém oddíle. Na památku obdržel pálku s podpisy všech hráčů a také pohár s věnováním „ čestný člen“ kyjovského pincu, takže to nebyl jeho poslední oddílový turnaj a proto to jej asi nevyhrál !

Na závěr jsme si zahráli čtyřhry, které jsme si náhodně nalosovali. Zde jednoznačně bez ztráty setu dominovala dvojice abstinentů Flexa a Dominik. Na druhém místě skončil Petr a Honza a na třetím Rosťa a Jožka. Pak už se jenom jedlo, koštovalo a debatovalo. Takže nakonec musíme konstatovat, že turnaj a tiskovka do 22 hodiny byli na jedničku.

Všichni na bedně obdrželi hodnotné věcné ceny od našeho sponzora, firmy Eurolamp s.r.o.

Nezávislý odborný zpravodaj Flexa z A