Družstvo „C“ těsně padlo s Lužicemi „A“

V neděli jsme zakončili podzimní část okresní soutěže v domácím prostředí proti Sokolu Lužice. Soupeř přijel do Kyjova s tím nejlepším co má momentálně k dispozici. V týmu měl hráče, kteří dříve hráli okresní ligu a někteří i krajský přebor. Věděli jsme, že to bude náročný zápas, ale zároveň jsme věřili, že můžeme zvítězit. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný a o vítězi rozhodla až závěrečná dvouhra, po které se radoval z vítězství 10:8 náš soupeř.

Okresní soutěž (11.12.2022)

Sokol Kyjov „C“ vs. Sokol Lužice „A“ 8:10

Sestavy

Sokol Kyjov C: Moudrý, Žídek, Chimiak, Tureček, Malík

Sokol Lužice A: Oláh, Vašek, Ráb, Komosný, Parák

Po úvodních deblech byl dle předpokladu stav 1:1. Dvouhry jsme začali výborně a dostali se tak do vedení 6:2. Od tohoto okamžiku začali hráči Lužic mocně dotahovat. Za stavu 7:7 šel soupeř poprvé do vedení a toto uhájili až do konečného vítězství 10:8.

Výborně zahrál opět Rosťa. Zaujal zejména jeho zápas s Oláhem, který se nezmohl na nic jiného než sledovat drtivé backhandové útoky, které neomylně končily na jeho straně stolu. Za celý zápas získal Eda pouze 10 bodů, což se mu asi už dlouho nestalo.

Staňa sehrál zajímavý zápas s mladým Parákem, jenž udivoval, svým neomylným backhandem, se kterým se Staňa trápil po celý zápas. Nakonec ale zvítězila zkušenost a chytrost domácího hráče. Jirka podal výborný výkon a nedokázal najít recept pouze na nejlepšího hráče soupeře Vaška. Překvapivě hladce dokázal vyprovodit od stolu i Oláha.

Tom opět bojoval, ale na body to nestačilo. Projevila se stará bolest a to jsou u Toma koncovky. Od ledna se to ale určitě změní a tyto zápasy budou končit vítězstvím. Na jednu dvouhru naskočil do zápasu i Robert, který prohrál s Komosným jednoznačně první dva sety, potom ale zápas nečekaně zdramatizoval a prohrál po bitvě 3:2. Je potřeba si z toho vzít to pozitivní a přenést to do dalších zápasů.

Za morální podporu a cenné rady během jednotlivých zápasů děkuji Pavlovi. Účast nejlepšího hráče Kyjova na zápasu družstva C si velice vážíme J.

Body Kyjova: Rosťa 3,5, Jirka 3,5, Staňa 1, Tom 0, Robert 0

Závislý zpravodaj MŠ