Domácí vítězství „béčka“ nad prvním Josefovem

Do Kyjova přijel Josefov, který nás v minulém kole vystřídal na prvním místě tabulky, takže šlo o to, kdo přezimuje jako lídr soutěže. Vzhledem k tomu, že se Josefov netají tím, že chce postupovat do okresní ligy, přijede v nejsilnější sestavě. Tak se také stalo, přijeli dokonce v pěti hráčích, co kdyby se někdo zranil.

Okresní přebor (10.12.2022)

Kyjov „B“ – Josefov „A“ 11:7

Začali jsme špatně, prohráli jsme obě čtyřhry a to celkem snadno. Osvědčená dvojka Rosta – Honza, neměla proti Galatíkovi se Šedou, žádnou šanci na výhru. Do poloviny utkání jsme prohrávali. Pak se utkání začalo obracet na naši stranu a zůstalo to tak až do konce. Nebylo to vůbec snadné, Galatík je pro úroveň přeboru o několik levelů jinde. Na pohled elegantní a neagresivní, zato účinná a naprosto přesná hra. Už jen vidět a možnost si zahrát s takovým hráčem, je pohlazení pinecové duše. Nejvíce zklamaný byl Macůrek, očekával body, udělal jen jeden a to bylo málo. Závorka, Šeda a střídající Hanáková šanci na zisk bodů moc neměli, vlastně vůbec.

Za Kyjov zahráli výborně Josef, Petr a Honza, Rosťa zahrál standart, tedy průměr. Pochvala od Galatíka za kvalitu hry Kyjova, potěšila. Byl to parádní zápas a bylo poznat, že hraje první s druhým. Obě družstva by se s takovým výkonem neztratila ani o soutěž výš.

Děkujeme fandům Kyjova, Franta, Michal, Staňa fandili, pískali zápasy, byli skvělí.

Sestavy a body:

Kyjov : Josef Pozděch 3, Petr Krakovič 3, Honza Werner 3, Rosta Moudrý 2.

Josefov: Galatík 4,5, Macůrek 1,5, Závorka 0, Šeda 0,5, Hanáková 0.

Poslední zápas hrajeme ve Veselí ( 3. místo tabulky) už v úterý 13.12.2022 v 17,30 hod.

Závislý zpravodaj RM