Družstvo „C“ se Strážnicí dotahovalo a nakonec vybojovalo remízu

V neděli jsme přivítali na domácích stolech v tradičním dopoledním termínu silnou Strážnici. K utkání jsme nastoupili bez naší jedničky. Franta se stěhoval do místa našeho tradičního rivala do Svatobořic. Doufám, že to stěhování nebude mít vliv na jeho klubovou příslušnost.

Okresní soutěž (1.10.2023)

TJ Sokol Kyjov „C“ – TJ. Jiskra Strážnice „E“ 9:9

Hosté přijeli s hráči, kteří mají za sebou již spoustu zkušeností a nedají vám žádný míček zadarmo. Prostě co si neuhrajete, tak nemáte. Nevynucených chyb tam bylo opravdu minimum.

Po čtyřhrách bylo 1:1. Já s Tomem jsme jednoznačně prohráli s párem Sukop, Sochor. Staňa s Jirkou naopak porazili Břeského s Bučkem. Ve dvouhrách se nám dařilo držet vyrovnanou partii až do stavu 5:5. Potom soupeř vystřídal asi nejslabšího hráče Tomečka a odskočil nám na rozdíl tří bodů. Bylo 6:9. Strážnici stačilo již pouze jedno vítězství, aby si z Kyjova odvezl všechny čtyři body. Naštěstí jsme to ale nevzdali a našli v sobě zbytek morálních sil a dokázali zápas dotáhnout k remíze.

Nejvíc bodů dnes zajistil Jirka, který vyhrál čtyřhru a tři dvouhry. Na nejlepšího hráče soupeře Sochora měl dokonce matchball. Neproměnil a závěrečný set už byl zcela v režii hráče ze Strážnice. Staňa odehrál výborné utkání s nepříjemným Břeským, kterého dokázal porazit. K remíze přispěl 2,5 body. To je velice solidní skóre.

Já jsem poprvé v životě hrál utkání na limit. Jedna naše výměna s Břeským totiž trvala přibližně tak dlouho jak na vedlejším stole celý set. J Byl to opravdu maratonský zápas s lepším koncem pro soupeře. Výsledek 2:3 hodně mrzel. Chuť jsem si spravil v závěrečném utkání proti Sukopovi, kterého jsem za celkového stavu 6:9 dokázal porazit 3:2 na sety. Tom tentokrát porazil pouze Tomečka. Byla to ale důležitá výhra. Nebýt jí, tak jsme prohráli.

Sokol Kyjov C: Žídek 3,5 Chimiak 2,5, Šikuta 2, Tureček 1

TJ. Jiskra Strážnice E: Břeský, Sochor, Sukop, Tomeček, Buček