Derby se Svatobořicemi pro kyjovské „C“ družstvo

V neděli od 10.00 hodin jsme přivítali v domácím prostředí tým Svatobořice D. Jednalo se o tradiční derby zápas, do kterého jsme vstupovali v roli jasného favorita. Utkání nakonec dopadlo přesně podle předpokladů.

Snaživý soupeř neměl proti naší nejsilnější sestavě nárok. Škoda, že poslední zápasy už nepřináší tolik vzruchu a takovou atmosféru jakou měly ještě před pár lety. Zápasy končí většinou jasnou výhrou Kyjova anebo zvítězí jednoznačně Svatobořice. Toto derby se odehrálo například úplně mimo zájem diváků, a protože nehrálo ani naše družstvo D, tak v tělocvičně vládla spíše komorní atmosféra.

Z týmu našeho soupeře zahrál nejlépe Kladňák, který dokázal získat jediné dva body svého týmu. Porazil Toma 3:1 a Staňu dokonce 3:0. Velmi solidní výkon předvedla i Lenka Častulíková, která zvláště v zápase se mnou předvedla trpělivost v dlouhých výměnách a jakýkoliv vyšší míček trestala drtivým forehandem. Na vracejícím se Šedovi byla vidět dlouhá herní pauza a v jeho útočné hře bylo zatím ještě spoustu chyb. No a Kasarda si u nás neuhrál ani set.

Našemu soupeři přejeme v dalším průběhu soutěže hodně štěstí, a hlavně posun v tabulce směrem vzhůru.

V příštím kole, které se hraje až za 14 dnů zajíždíme do Vracova, kde to budeme mít velmi těžké. Budeme ale bojovat a věřit, že nějaké body dovezeme.

Okresní soutěž (5.11. 2023)

TJ Sokol Kyjov „C“ – TJ Sokol Svatobořice „D“ 16:2


Sokol Kyjov „C“: Šikuta 4,5, Jakubčík 4, Tureček 3,5, Žídek 2,5, Chimiak 1,5

Sokol Svatobořice „D“: Kladňák, Častulíková, Šeda, Kasarda


Závislý zpravodaj MŠ