Družstvo „B“ si porazilo třetí tým tabulky a drží druhé místo

Na požádání oddílu Syrovín se utkání přeložilo z neděle na pátek a do herny v Kyjově, neboť Syrovín zatím nemá hernu. Cítili jsme to jako menší výhodu, protože doma je doma. Hrál druhý v tabulce ze třetím a očekávala se velká a vyrovnaná bitva. Neponechali jsme nic náhodě a nastoupili v nejsilnější sestavě, protože minule nás soupeř hodně vyprášil od stolů. Nicméně soupeř udělal to stejné a přijeli i s Bezuchou, který v minulosti hrával za Sokol Hodonín.

Do čtyřher jsme postavili osvědčenou dvojici Rosťa- Honza a překvapivě Rudu s Tomem Turečkem (bijcem), kterého si Ruda vyžádal a prosadil, protože na tréninku jim to spolu hodně jde. No a stalo se, osvědčená dvojka padla a Ruda s bijcem porazili silnou dvojici Bezucha – Bartošík !

Druhá dvojice si nedokázala poradit s trávou ( puchýřovou) Korvase a sama se porazila, všechny útoky končili dva metry za stolem. Pak už, až na vyjímky, se hrálo podle kyjovských not, nicméně hodně vyrovnaně. Deset utkání se hrálo na pět setů, většinou v náš prospěch.

Petr kromě Bartošíka, všechny rozstřílel, hlavně tedy hrou nepříjemného Korvase, se kterým Honza prohrál, ale další tři utkání zvládl na výbornou. Ruda svoji chytrou hrou zvládl také tři soupeře a mít větší fyzičku, porazil by i Bartošíka. Já prohrál smolně s Varmužou, na kterého jsem si nejvíc věřil, ale potom zvládl Korvase a agresivně útočícího Bartošíka. Bezuchu jsem dokázal dostat do pátého setu, ale tam už rozhodly zkušenosti matadora ze Syrovína.

Celkově ovšem velká spokojenost, porazili jsme třetího v tabulce 12:6! Protože jsme hráli v době tréninku, měli jsme i velkou diváckou podporu. Možná i proto jsme to zvládli.

Okresní přebor (3.11. 2023)

TJ Sokol Kyjov „B“ – TTC Sokol Těmice/Syrovín 12:6


Kyjov „B“: Ruda Škoula – 3,5, Honza Werner – 3, Petr Krakovič – 3, Rosťa Moudrý 2, Tomáš Tureček 0,5.

Syrovín „A“: Bartošík 2., Bezucha 1, Varmuža 1, Korvas 1.


Závislý zpravodaj RM