Kyjov B vyhrál poslední utkání sezóny

Béčko odehrálo závěrečný zápas sezóny 2018/2019 v Moravském Písku. Utkání začalo s dvacetiminutovým zpožděním, jak už je v Písku zvykem.

TJ KOVODĚL MORAVSKÝ PÍSEK A – TJ SOKOL KYJOV B 6:12

Domácí: Kozina M., Hodonský M., Marek O., Halámek Z.

Hosté: Vavřínek D., Jakubčík F., Kučera Z., Žídek J.

O to, že se vůbec mohlo hrát, se nejvíce zasloužil Zdeněk Kučera, který na zápas poskytl své dva míčky. Domácí neměli ani míčky, ani průpisku na vyplnění zápisu. Tu poskytl František Jakubčík.

O co později zápas začal, o to dříve skončil. Za domácí hráli plnohodnotně pouze Kozina a Hodonský. Zdeněk Halámek i Ondra Marek nebyli zdravotně zcela v pořádku. Proto nebyli pro kyjovské hráče rovnocennými soupeři a jejich zápasy neměly dlouhého trvání.

Kyjovské béčko, hrající v netradičním složení Dominik Vavřínek, František Jakubčík, Zdeněk Kučera a Jirka Žídek, si mohlo být vítězstvím téměř jisté už po čtyřhrách. Zdeněk s Jirkou neměli se svými soupeři mnoho práce, o to vyrovnanější a zajímavější byl zápas Dominika a Františka proti Kozinovi a Hodonskému. Kyjovští hráči vyhráli ve čtyřech setech, čtvrtý set 16:14.

Kyjov se ujal vedení 2:0 a při formě a herních možnostech Halámka a Marka bylo prakticky rozhodnuto. Tento předpoklad se naplnil a kyjovské béčko si odvezlo z Písku vítězství 12:6.

Z utkání dvouher stojí za zmínku především utkání Dominika s velmi nepříjemným trávařem Mirkem Kozinou. Dominik, který podává výborné výkony i v áčku, prohrál první dva sety tři a čtyři, potom si však na soupeřovu trávu zvykl, zvýšil bojovnost a vybojoval cenné vítězství.

František, Zdeněk a Jirka na chemiky Kozinu a Hodonského recept nenašli a zápasy s nimi prohráli. Na vítězství béčka to však stačilo.

Body domácích: Kozina 3, Hodonský 3, Marek 0, Halámek 0

Body hostů: D. Vavřínek 4, Jakubčík 2, Kučera 2, Žídek 2 + obě čtyřhry

Již před zápasem v Písku bylo jasné, že Kyjov B skončí v přeboru na 8. místě. Po skvělém začátku sezóny, kdy z prvních 8 utkání jsme prohráli jediné, došlo k útlumu a z dalších 12 utkání jsme naopak jediné vyhráli. Důvodem proher bylo kromě síly soupeřů hlavně to, že se nedařilo k zápasům nastupovat v silnější sestavě.

V několika utkáních nastoupil jen jeden hráč ze základu družstva B a ve dvou utkáních hráli dokonce pouze hráči z družstva C. Podrobnější zhodnocení sezóny nechám na vedoucím družstva Jožkovi Pozděchovi.

Zpravodaj-náhradník J. Žídek