Oslabený Kyjov padl v Ježově

Utkání se odehrálo v pátek 29.3.2019 v 19:00 v Ježově. Domácí nastoupili v nejsilnější možné sestavě. Hosté hráli ve velmi improvizované sestavě bez tří členů základní sestavy s tím nejlepším, co bylo k dispozici.  

TJ VLAST JEŽOV A – TJ SOKOL KYJOV A

Domácí: Kůřil P. st., Kůřil P. ml., Kůřil R., Ingr D., Hojač P.

Hosté: Moudrý R., Šikuta M., Dočekal P., Vavřínek D.

Na úvod se nám nepodařilo vyhrát ani jednu čtyřhru, i když k ní měla dvojice Vavřínek – Šikuta velmi blízko. Nutno podotknout, že obě dvě čtyřhry byly velmi vyrovnané a rozhodovalo se až v koncovkách. Domácí již od začátku potvrzovali roli jednoznačného favorita. První bod se podařilo získat až P. Dočekalovi proti Kůřilovi P.. Protihráč měl velké problémy s příjmem podání a po pětisetové bitvě prohrál 2:3.  Nejlepší hráč soupeř Ingr. D. odehrál dvě utkání a střídal pro bolest třísel. Nejlepší výkon sezóny podal Dočekal P., kterému se podařilo vyhrát všechny čtyři utkání. Nutno podotknout, že proti Kůřilovi R. zahrál v prvním setu spoustu prasátek a tím ho rozhodil do konce utkání. Výborný zápas odehrál opět Dominik Vavřínek, který sahal po třech bodech. Výborně zahráli též naši „náhradníci“, kteří odehráli vyrovnané zápasy s žebříčkově daleko lépe postavenými budoucími krajskými hráči. Byla to pro ně obrovská škola a posílení sebevědomí do příštího ročníku okresní soutěže.

Celkově považuji páté místo v tabulce za vynikající výsledek, kdy nám téměř půlku sezóny chyběli dva hráči základní sestavy. Je vidět, že „náhradníci“ prodělali obrovské herní zlepšení a jsou schopni sehrát vyrovnané partie i ve vyšší soutěži. Na závěr bych chtěl poděkovat všem hráčům, kteří se na tomto výsledku podíleli. Osobně vyzdvihuji přístup J. Pozděcha, který hrál ve třech soutěžích (takový malý Kosík).

Dále chci poděkovat hráčům Ježova za pozvání po zápase na oslavu jejich postupu. Odjížděli jsme po 24 hodině v notně povznesené náladě. Zvláště někteří (Rosťa, Petr) nechtěli vůbec odjet.

Tímto se pro tuto sezónu loučím a opět se těším na komentáře příštího kvalitního ročníku.

Děkuji za podporu Petra.

Stav  utkání: 12:6

Body domácích: Kůřil P. st., Kůřil R. – 3, Ingr, Kůřil P. ml. – 2 + obě čtyřhry

Body hostů: Dočekal – 4, Vavřínek – 2, Moudrý, Šikuta – 0

Nezávislý odborný zpravodaj Flexa z A.