Béčko o víkendu vítězně

Utkání se odehrálo v sobotu 23.3.2019 ve 14:00 na Sokolovně v Kyjově. Domácí nastoupili v nejsilnější sestavě s plánem vyhrát poslední domácí utkání v sezóně proti nebezpečnému Rohatci, s nímž jsme na podzim prohráli 6:12.

Proto i Jara Mikeska přijel mimořádně už v pátek na trénink se rozehrát. Ale pálku nechal doma v Zábřehu a tak mu vypomohl spoluhráč Jirka Žídek, který mu pálku půjčil.

TJ SOKOL KYJOV B – SKST ROHATEC C

Domácí: Pozděch J., Vavřínek D., Werner J., Mikeska J., Moudrý R.

Hosté: Luzum J., Salaba P., Rybecký J., Vymyslický S.

Poprvé na jaře se nám podařilo na úvod vyhrát obě čtyřhry a i úvodní dvě dvouhry. Poté D. Vavřínek otočil vyrovnaný zápas ze Salabou a J. Mikeska zvládl dvě koncovky setů a vedli jsme 6:0. První utkání prohrál až J. Mikeska za stavu 8:0 ze Salabou 2:3, kdy mu nepomohlo ani ,,mohutné´´ povzbuzování spoluhráčů. Pátý set prohrál 9:11 a bylo to 8:1.

Mikin pak vyhrál s J. Rybeckým, který si s Jarou pohrával a honil ho ze strany na stranu těsně 3:2 a zvýšil už rozhodnuté utkání na 11:1. Při formě Dominika a Honzy, si mohl vedoucí družstva Jožka Pozděch, za tohoto stavu dovolit dát příležitost velmi se lepšícímu Rosťovi Moudrému, který se předvedl hned v prvním zápase a porazil Salabu celkem bez problémů 3:1 a zvýšil stav utkání na 12:1.

Honza, Dominik i Mikin si pak svá poslední utkání ,,pohlídali´´ a prohrál jen Rosťa v utkání s Rybeckým, kdy první tři sety skončily ,,divoce´´ 4, -4, -4. čtvrtý set vybojoval domácí talent 10 a padl po boji až v pátém setu -10, kde se projevila větší zápasová zkušenost Jakuba Rybeckého. Rosťa však poněkolikáté předvedl, že má na vyšší soutěž.  Utkání sice skončilo jasným výsledkem, ale byly k vidění velmi hezké útočné výměny zejména v zápasech mladých hráčů obou týmů: Honzy a Dominika na jedné straně a Jakuba a Petra Salaby na druhé.

Děkujeme za podporu a rozhodcování Michalovi.

Stav  utkání: 16 : 2

Body domácích: Vavřínek – 4, Werner – 4, Mikeska – 3, Pozděch – 2/ze dvou, Moudrý 1/ze dvou + obě čtyřhry

Body b: Salaba – 1, Rybecký – 1, Vymyslický – 0, Luzum – 0

Poslední kolo odehrajeme na půdě posledního Moravského Písku. Poté bude následovat tisková konference na pivovaru v Kyjově. Doufám, že se zúčastní většina oddílu a bude příjemná obsluha. Sraz v cca 13:00 hod.