Oslabený Kyjov nestačil na Dubňany

Utkání se hrálo v neděli 24.3.2019 v 10:00 v domácím prostředí. Domácí hráli v improvizované sestavě bez dvou dlouhodobě nemocných členů základní sestavy Petra a Dušana. Hosté dojeli v nejsilnější sestavě.

TJ SOKOL KYJOV A – SKST DUBŇANY A

Domácí: Škoula R., Moudrý R., Kovář D., Dočekal P., Pozděch J.
Hosté: Jelínek Z., Budiš T., Kotásková P., Horák P.

Na úvod nastoupila do čtyřhry doposud vedoucí dvojice OL Kovář – Dočekal proti Jelínkovi a Kotáskové. Domácí sehráli velmi dobře pouze první set, který prohráli až závěrečné koncovce. Potom již nedokázali čelit vynikajícímu útočnému pojetí hostů a po zásluze prohráli 3:0. Druhá dvojice ve složení Škoula – Pozděch dokázala svůj zápas vyhrát.

Tradičně stabilní spolehlivý výkon podal R. Škoula. Naopak nejhorší výkon sezóny předvedl P. Dočekal, který nemastnou, neslanou hrou bez koncepce zaslouženě prohrál všechny své zápasy. Bohužel nedokázal prodat natrénované údery z tréninků a navíc mu vůbec nešel jeho nejsilnější úder – závěrečný forhendový drive. Naopak musím pochválit již skoro stabilní „náhradníky“ Jožku a Rosťu, kteří vybojovali každý po dvou bodech. Zvlášť cenný skalp získal Jožka, když porazil velmi dobře hrající Petru Kotáskovou. Hosté se mohli spolehnout na tradičně vynikající bezchybný výkon žebříčkové dvojky OL Jelínka, který domácím nedal sebemenší šanci na zisk bodu.

Nutno poděkovat Petrovi, Dušanovi, Michalovi a starému veteránu Zdeňovi za podporu.

Stav utkání: 7:11

Body domácích: Škoula, Pozděch, Moudrý – 2 + čtyřhra Pozděch – Škoula, Dočekal –
Body hostů: Jelínek – 4, Kotásková – 3, Budiš – 1, Horák – 2 + čtyřhra

Příští poslední zápas hrajeme v pátek 29.3 2019 v 19:00 na půdě vedoucího mužstva OL Ježova.

Nezávislý odborný zpravodaj Flexa z A.