Valná hromada Sokol Kyjov – oddíl stolního tenisu 11.03.2019

Dne 11.března 2019 proběhla valná hromada Sokola Kyjov – oddílu stolního tenisu.

Valná hromada Sokol Kyjov – oddíl stolního tenisu 11.03.2019

Vážené sestry, vážení bratři, vážení hosté,

Dovolte, abych Vás in formoval o činnosti oddílu „Stolní tenis“

Oddíl stolního tenisu prošel za minulé období velkými změnami. Z rodinných důvodů skončil na postu vedoucí oddílu, bratr Jaroslav Mikeska, který se zasloužil o vznik a poté více než 15 – ti leté výborné fungovaní stolního tenisu v Kyjově.

Oddíl stolního tenisu reagoval na tuto velkou změnu zvolením 5- ti členného výkonného výboru ve složení:

Rostislav Moudrý – předseda výboru

Stanislav Chimiák – člen výboru – hospodář

Jiří Žídek – člen výboru – pokladník

Petr Krakovič – člen výboru

Josef Pozděch – člen výboru

O veškerém dění v oddíle, nyní rozhoduje tento pětičlenný výbor s většinovým poměrem při hlasování.

K dnešnímu dni má oddíl 17 aktivních členů, bohužel začátkem roku, nás navždy opustil náš nejstarší hráč a člen, Karel Cafourek

Sportovní činnost oddílu je beze změn, máme 3 družstva, kterým se daří plnit plán, který jsme si před začátkem sezóny předsevzali.

To znamená následující:

Družstvo A, hrající nejvyšší okresní soutěž, tedy okresní ligu, je v tabulce na výborném 3. místě z 12 účastníků a nemůže skončit hůře než na 5. místě. Zde je nutné zmínit posilu, která k nám na začátku roku přišla a která nám k takovému umístění velmi pomohla, Bratr Ruda Škoula, sice veterán, ale podávající výborné výkony, dokázal pozvednout úroveň A čka a také stávajících hráčů.

Družstvo B, hrající druhou nejvyšší soutěž, tedy okresní přebor, je na 8 místě z 12 – ti účastníků. Zde je nutné zmínit, že B éčko doplatilo v posledních zápasech na velkou marodku v oddíle a na nutnou preferenci družstva „A“ a o postup hrající družstva „C“. Přesto podnikneme maximum pro záchranu a setrváni v okresním přeboru.

Družstvo C, hrající okresní základ, je v tabulce první, bez ztráty bodu a již má jistý postup do vyšší soutěže. Z tohoto důvodu máme zájem přijmout do oddílu další 4 hráče, založit družstvo D, abychom obsadili v příští sezóně, všechny okresní soutěže. Do družstva D máme zájem začlenit min. 2 hráče – juniory tak, abychom postupně omlazovali hráčskou základnu.

Pro plánované založení pouze dětského družstva a provedení náboru mládeže, nám chybí v herně časový prostor v odpoledních hodinách. Kapacita herny je v tomto čase a po všechny dny 100% vytížena a při tréninku dospělých, není prostor pro další stoly.

Kromě pravidelných mistrovských utkání jsme se zúčastnili také turnaje „českého poháru“ ve Vyškově a několika turnajů v Hodoníně se střídavými úspěchy, ale získáním nutných zkušeností a také zviditelnění kyjovského oddílu.

Uspořádali jsme také tradiční oddílový vánoční turnaj, za účasti všech aktivních hráčů.

Našemu oddílu se podařilo oslovit obchodního partnera – sponzora, firmu Eurolamp s.r.o. a s jeho přispěním, přispěním a velké vstřícnosti výboru Sokola a města Kyjova se nám podařilo dostat úroveň vybavení herny a hráčů, na přijatelnou a obvyklou úroveň mužstev z okolních vesnic. Do herny se instalovali tolik potřebné rolety, pořídili jsme kvalitní starší hrací stoly, počítadla, tréninkového robota a také dresy a bundy s potiskem tak, abychom i oblečením perfektně reprezentovali Sokol Kyjov, město Kyjov a sponzora. Za to patří všem výše zmíněným velké poděkování. Založili jsme si oddílové webové stránky: pineckyjov.cz, kde hráčům a fandům podáváme aktuální výsledkový servis, komentáře k utkání a dění v oddíle.

Náš oddíl se také zúčastňuje a to ve velkém počtu lidí, všech dobrovolných brigád, vyhlášených výborem Sokola.

Ještě jednou chceme poděkovat za perfektní komunikaci s výborem Sokola a za podporu našeho sportu.

Za oddíl stolního tenisu: Rostislav Moudrý, předseda oddílu