Turnaj O velikonočního beránka – Bučovice

V sobotu 20.4.2019 jsem (Pavel) se spolu s Michalem a Jožkou zúčastnil tradičního turnaje O velikonočního beránka, který se koná v Bučovicích.

Turnaj je rozdělen na dvě skupiny Elite – hráči od kraje výš a Region – hráči do OL. Automaticky jsme počítali, že budeme zařazeni do Regionu. Při příjezdu mně bylo oznámeno, že jsem byl zařazen do Elite, protože v Regionu již mají plno. Bohužel jsem měl vysoké ELO.

Protože jsem věděl, že v Elite mám minimální šanci na postup, tak po dohodě s Jožkou místo mě nastoupil v Elite. Byl jsem nalosován do 5. skupiny, kde jsem vyhrál 5 zápasů ze 7 a postoupil z 2. místa. Michal, který byl ve stejné skupině, bohužel nevyhrál ani jeden zápas a skončil v poli poražených.

Byl z toho notně frustrovaný. Jožkovi v Elite se podařilo uhrát jeden set. Více mu bohužel kvalitní soupeři nepovolili. O postup mezi elitní osmičku jsem narazil na slabšího hráče, kterého jsem bez problémů porazil. O postup mezi čtyři nejlepší jsem musel tvrdě bojovat a i když jsem prohrával v pátém setu 8:5, nakonec se mi podařilo zvítězit.

O postup do finále proti mně nastoupil hráč s trávou na bekendu, který mě i díky spoustou prasátek porazil 3:1. Nutno podotknout, že trávu na bekendu uměl velmi dobře používat. O bronz jsem se utkal s dalším chemikem, který měl pro změnu na bekendu sendvič.

Bohužel jsem předvedl příliš opatrnou, měkkou hru a prohrál jsem i set ve kterém jsem vedl 6:2. To se mi nakonec vymstilo a dosáhl jsem pouze na bramborovou medaili. Naši skupinu vyhrál Reška, který měl ELO přes 1600  a podle mě i mnoha jiných neměl v naší skupině co dělat.

Nezávislý odborný zpravodaj Flexa z A

Všem zúčastněným patří obdiv a poděkováni za kvalitní reprezentaci našeho oddílu.

Michalovi za bojovnost, Josefovi za bojovnost a vstřícnost k hráči A čka a Pavlovi za velký úspěch, který vstoupí do historie. Taková forma není udržitelná po delší dobu. Kluci „ bravo“!

Závislý komentant RM