Derby se Svatobořicemi hladce ovládl lídr tabulky

Do Svatobořic jsme jeli jako lídr tabulky a samozřejmě jsme chtěli tuto pozici uhájit. Jedná se o velké derby, kde vítěz není nikdy předem znám. Honza jel vlastním autem a přijel o něco později. Když viděli místní, že jsme jen ve třech, hodně se radovali. To ovšem netrvalo dlouho, ba naopak, když uviděli ve dveřích Honzu, dávali hodně najevo své zklamání. Takže jsme přijeli v plné palbě a šli si od začátku za vítězstvím.

OKRESNÍ PŘEBOR (17.2.2024)

Sokol Svatobořice „C“ – Sokol Kyjov „B“ 2:16


Kyjov „B“: Petr Karkovič 4,5, Ruda Škoula 4,5, Honza Werner 4, Rosta Moudrý 3, Tom Tureček 0.

Svatobořice „C“: Hála 1,5, Chimiak Petr 0,5, Podveský 0, Luďa Toman 0.


Čtyřhry 1:1, s Honzou jsme překvapivě prohráli s dvojicí Hála – Chimiak, což nás dost štvalo a možná taky nakoplo do singlu. Bohužel jsme na matroš Hály reagovali vysokými kopci, které Petr Chemik nekompromisně zabíjel. No nic.

Dvouhry už šly dle našich představ. Já porazil Pavla Podveského, v prvním setu úplně lehce v druhém zase on mě, ale nasral mě tak, že jsem ho v dalších setech smázl. Jinak má Pavel hodně nepříjemný styl, jakýkoliv čop pleskne nechytatelně do rožku, o čemž se nejvíc přesvědčil Honza.

Petr ve své současné topspinové formě spláchl Zbyňu Hálu, který jen chodil pro míčky a nadával. Honza s přehledem porazil nebezpečného Petra Chimáka a Ruda stejně tak Luďka Tomana.

Druhé kolo začalo soubojem bývalých nenkovjáků, hrál jsem proti Petrovi Chimiakovi a tento souboj má vždy úplně jiný náboj, nechybí štengr, ale i pochvala dobrého úderu. Petra jsem hodně krmil a nakonec i s přehledem porazil. Tentokrát to nebyl on, zřejmě zanedbaný sex nebo málo slivovice.

Kromě trápení Rudy s Pavlem Podveským, kterého nakonec těsně udolal a Honzy s Podveským, kde to bylo také těsné, jsme myslím jasně prokázali lepší momentální výkonost. Příště to ovšem může být úplně obráceně. Pravda je, že jsme je fakt hodně krmili a v každém setu padlo hodně prasat, jakoby byla síťka s Kyjova. Zbyňa Hála to nesl hodně těžce a neodpustil si pár poznámek ve smyslu, že jsme první v tabulce díky prasatům. No umět je zahrát dle potřeby, hrajeme extraligu.

Už v pátek jsem se domluvil s Tomem Turečkem, že pokud do Svatobořic dorazí a stav bude rozhodnutý, nechám ho hrát poslední zápas. Tak se i stalo. Bohužel vyfasoval Zbyňu Hálu, což bylo pro Toma nad jeho síly, ale zkušenost dobrá. Staňa nás přijel podpořit, ale neměl na to moc času, musel psát zápis a dělat vrchního rozhodčího, jinak nebylo, kdo by to z domácích dělal.

Závislý zpravodaj RM