Hladká páteční prohra a překvapivé sobotní vítězství

V pátečním mistrovském utkání 16.2. jsme se utkali s lídrem soutěže celkem TJ Mikulčice A. Ti neponechali nic náhodě a nastoupili v nejsilnější možné sestavě. My jsme nastoupili v pozměněné sestavě, kdy místo mě a Vaška nastoupili Petr a Honza.

TJ SOKOL KYJOV „A“ – TJ MIKULČICE „A“ 0:10

Kyjov „A“: Werner, Pozděch, Krakovič, Vavřínek – 0, čtyřhry – 0

Mikulčice „A“: Lamač, Mocek, Kolařík, Kůrka – 2, čtyřhry – 2

V úvodní čtyřhrách nám soupeř nedovolil jediný set. Honza s Rosťou prohráli s Kolaříkem a Mockem. Josef s Dominikem nestačili na dvojici Kůrka – Lamač. I v dalších zápasech se projevila velká herní převaha bývalého třetiligového celku. Výborný výkon podal Honza, který prohrál oba zápasy těsně 2:3.

Na další set dosáhl Dominik s Lamačem. Soupeř byl prostě herně lepší a zaslouženě nám uštědřil jednoznačnou porážku. Hosté se těšili na Vaška, který bohužel z pracovních důvodů nemohl nastoupit.

Děkujeme za morální a hlasitou podporu Michala, Zdeňka, Toma, Rudy a Staně.

TJ SOKOL KYJOV „A“ – STP MIKULOV „A“ 10:6

Kyjov „A“: Pozděch, Krakovič – 3, Vavřínek – 2, Moudrý – 0, čtyřhry – 2

Mikulov „A“: Suský – 4, Novotný, Mikulinec – 1, Kolínek – 0, čtyřhry – 0

V sobotu 17.2. se uskutečnil další mistrovský zápas s Mikulovem A. Hosté nás příjemně překvapili a dojeli v notně oslabené sestavě. Proto jsme se rozhodli místo původně nominovaného Michala nasadit Rosťu.

Úvodní čtyřhry jsme zvládli na výbornou. Já s Rosťou jsme dokázali i přes můj hendikap vyhrát 3:1 s dvojicí Novotný – Suský. Dominik s Josefem spláchli druhou dvojici Kolínek – Mikulinec 3:0. Výborně zahrál Petr, který soupeře ničil agresivni topspinovou hrou zejména z forehandu. Josef zahrál svůj vysoký standard, i když se tentokrát viditelně trápil zejména při forehandových smečích , které mu ne a ne spadnout na stůl.

Výborně zahrál i Dominik, který s přehledem přidal důležité dva body. Bohužel se vůbec nedařilo Rosťovi, kterému tentokrát nešlo opravdu nic. I takový je ping-pong. Jednou nahoře, jednou dole. Z hostů musím vyzdvihnout kvalitní hru Suského, který nám uzmul 4 body. Zápas se uskutečnil v příjemné a pohodové atmosféře.

Děkujeme za morální a hlasitou podporu Michala, Rudy a Staně.

V příštím dvojkole 2-3. 3. nás čeká téměř nehratelný Lanžhot a důležitý zápas v Poštorné.

Zejména v Poštorné se bude rozhodovat o bytí a nebytí v krajské soutěži.