Béčko po porážce od Strážnice přišlo o první místo

V neobvyklý den a dobu, tedy v pátek navečer, jsme jeli na utkání do Strážnice, která je vždy těžký soupeř a nikdy nevíš, jaká sestava proti tobě nastoupí. Jeli jsme oslabeni a to bez výborně hrajícího Honzy Wernera, ale i tak jsme pomýšleli na výhru a udržení prvního místa v tabulce.

Okresní přebor (2.12.2022, 18:00)

Strážnice „D“ – Kyjov „B“ 10:8

Bohužel realita byla úplně jiná a už po čtyřhrách, které jsme obě prohráli, bylo jasné, že případná výhra bude velmi složitá. Dobře hrající a nevyspitatelný Žajdlík plnil svou roli jedničky a stejně tak Morávková, která naše topspiny vracela s takovou lehkostí, že z toho mrazilo. Bodejť by ne, když se rozehrávala a trénuje se svými synátory, kteří hrají extraligu, ligu a kraj.

Navíc do všeho lezla vrchem a tak neomylně ! Porazil ji jen Josef, který sice tekl 2:0, ale změnil styl a ublokoval ji. Oproti tomu Rosta nad ni vedl 2:0 a zápas ztratil, protože v domnění, že ji porazí její nejsilnější zbraní, tedy útokem, selhal. Stejně tak si smlsla i nad našim nejlepším topspinářem Petrem. Ten zase s přehledem vyprášil Žajdlíka.

Čekali jsme, že nás hodně potrápí mladý Jamný, protože proti našemu Áčku dělal 2 body a porazil Honzu a Josefa. Tentokrát neměl nárok a kromě Toma, vše prohrál. Jako čtvrtý za nás nastoupil po dlouhé době a těžké operaci páteře Tom Sytař. Více než rok vůbec nehrál a to se muselo a také projevilo v ostrém zápase. Snažil se a bojoval, jak on ostatně vždycky, ale tentokrát to nestačilo. Poprvé jsme letos prohráli 10:8 a ztratili první místo. Předběhl nás Josefov, se kterým hrajeme příští zápas v sobotu doma, tak snad !?

Sestavy a body :

Kyjov B: Josef Pozděch 3, Petr Krakovič 3, Rosta Moudrý 2, Tom Sytař 0.

Strážnice D: Žajdlík 3,5, Morávková 3,5, Jamný Ondřej 1,5, Jamný Pavel 1,5.

Závislý zpravodaj RM