Duel „C“ družstev Svatobořic a Kyjova pro domácí výběr

Tento čtvrtek jsme vyhověli žádosti našeho soupeře a předehráli jsme od 18.00 hodin derby zápas okresní soutěže ve Svatobořicích. Z důvodu nemoci neodcestovali k tomuto zápasu dva hráči naší základní sestavy a to Staňa s Tomem. Oba léčí podzimní virózy. Věřím, že příští týden budou OK a k dispozici.

Okresní soutěž 2022 (1.12.2022)

Sokol Svatobořice „C“ vs. Sokol Kyjov „C“ 10:8

Sokol Kyjov „C“: Šikuta, Moudrý, Žídek, Malík

Sokol Svatobořice „C“: Podveský, Krist, Palán, Toman

Dobrou zprávou bylo naopak to, že do Svatobořic s námi odjel Rosťa, který je vždy na takové zápasy patřičně namotivovaný. Bohužel ani jeho suverénní výkon, kdy bez problémů prošel celým zápasem a získal čtyři body nám nepomohl a z derby odjíždíme tentokrát s prázdnou. Náš soupeř si vítězství zasloužil hlavně za svoji velkou bojovnost a snad i za větší touhu po vítězství. Zápas přinesl spoustu zajímavých a vyrovnaných bitev, které končili většinou až po pěti setech.

Jediný kdo se z našeho týmu pětiseťáku vyhnul, byl Rosťa. Jirka měl tentokrát smůlu a tři vyrovnané zápasy nakonec prohrál, což se mu už dlouho nestalo. Robert bojoval, ale nakonec z toho byla opět nula. Nejblíže z vítězství byl v zápase s Tomanem, bohužel to nevyšlo a tak Robert na své první vítězství v soutěži stále čeká. Já jsem po slibném začátku, kdy jsem porazil Palána s Kristem, ostudně prohrál v pěti setech s Tomanem a nakonec i s Podveským.

Celý zápas provázela jako vždy výborná atmosféra. Diváci po celý zápas hlasitě povzbuzovali domácí tým. Z našich příznivců dorazil pouze Jožka a tak i co se týká podpory jsme tahali za výrazně kratší konec. Pevně věřím, že odvetu zvládneme a soupeři porážku vrátíme. Už teď se na to těším.

V dalším kole hrajeme doma proti Lužicím. Tak snad se opět vrátíme na vítěznou vlnu.

Body Kyjova Moudrý 4,5, Šikuta 2, Žídek 1,5, Malík 0

Závislý zpravodaj MŠ