„A“ družstvo vybojovalo cennou remíza s Ježovem B

Poprvé v tuto sezónu jsme nastoupili doma v sobotu 22.10.2022 v 18:00 proti nebezpečnému soupeři z Ježova. Nastoupili jsme v nejsilnější sestavě, jaká byla k dispozici. Chyběl pouze Aleš, kterého jsme šetřili na další zápasy. Na čtyřhru jsme povolali deblového specialistu Rosťu.

TJ SOKOL KYJOV A – TJ VLAST JEŽOV B 9:9

Domácí: Dočekal P., Pozděch J., Krakovič P., Werner J., Moudrý R.,

Hosté: Kůřil P. st. a ml., Kalod R., Lunga J.

Protože jsme věděli o kvalitě čtyřher soupeřů, tak velkou část pátečního tréninku jsme se věnovali nácviku této disciplíny. Vybrané dvojice se svého úkolu zhostily na výbornou a obě čtyřhry jsme vyhráli. Rosťa s Pavlem porazili zatím neporaženou dvojici Kalod – Kůřil st. po velkém boji 3:2.

Druhá dvojice vyhrála vcelku bez větších problémů. Jak se ukázalo nakonec, tak tyto výhry nám nakonec zachránili remízu. Po celou dobu zápasu jsme většinou vedli. Za stavu 8:6 jsme už viděli výhru doma. Bohužel překvapivě prohrál Petr i Honza a rázem byl stav 8:8. A čekali nás rozhodující zápasy s Kůřily ml. a st.. Naštěstí Josef vzal odpovědnost na sebe a Pavla K. ml. ublokoval. Flexa, Petr, Jožka se zasloužili každý o dva body.

Honza bohužel i s menšími zdravotními problémy dosáhl pouze na bod. Utkání mělo vysokou sportovní úroveň. Zejména zápas Petra s Pavlem K. ml. byl reklamou na agresivní útočný stolní tenis. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za odpovědný bojovný výkon. Myslím, že remíza byla spravedlivá pro oba celky.

Stav utkání: 9:9

Body domácích: Dočekal, Pozděch, Krakovič – 2, Werner – 1, čtyřhra – 2

Body hostů: Kůřil st. – 4, Kůřil ml., Kalod – 2, Lunga – 1, čtyřhra – 0

Děkujeme za morální a hlasitou podporu našich fans Frantovi, Michalovi a Staňovi. Dále děkujeme našemu hlavnímu sponzorovi za občerstvení.

V příštím kole 29.10. 2022 v 18:00 nás čeká těžké derby ve Svatobořicích. Přijďte se podívat a zafandit.

Nezávislý odborný zpravodaj Flexa z A.