Těsná porážka „C“ v derby se Svatobořicemi

Další mistrovský zápas jsme na přání našeho soupeře předehrávali v netradičním pátečním termínu od 18.00 hodin. Soupeře jsme měli naopak tradičního. Derby se Svatobořicemi patří vždy k nejočekávanějším a nejsledovanějším zápasům sezóny. Bylo to derby se vším všudy.

Okresní soutěž (17.3. 2023)

Sokol Kyjov „C“ vs. Sokol Svatobořice „C“ 8:10

Sokol Kyjov C: Šikuta, Moudrý, Žídek, Chimiak

Sokol Svatobořice C: Petrželka, Podveský, Toman, Palán

Body Kyjova: Moudrý 3,5, Šikuta 2,5, Žídek 1,0, Chimiak 1,0

K vidění bylo několik dramatických pětisetových zápasů, které se hrály ve výborné atmosféře. Jediná vada na kráse byla nakonec naše těsná porážka. Hosté přijeli v momentálně nejsilnější možné sestavě i s výborným Petrželkou. V sestavě našeho týmu nechyběla ani naše jednička. Rosťa nastoupil od začátku zápasu, což nám umožnilo doufat do posledního zápasu aspoň v remízu.

Po úvodních čtyřhrách bylo na ukazateli skóre 1:1. S Rosťou jsme porazili celkem s přehledem Petrželku s Palánem. Druhá naše dvojice zaznamenala bohužel první porážku v celé soutěži. Staňa s Jirkou podlehli Podveskému s Tomanem. Jak důležité byly čtyřhry se ukázalo na konci zápasu, kdy nám právě ten jeden bod chyběl.

Rosťa potvrdil roli jedničky, když získal cenný skalp Petrželky. Zahrál výborně takticky a nepustil hostujícího hráče k jeho nejsilnější zbrani, což byl forhendový topspin, kterým Tomáš zlikvidoval zbytek naší sestavy. Mně se podařilo odvrátit v pátém setu čtyři matchboly Frantovi Palánovi o otočit z 6:10 na 12:10. Konečně jednou i trochu štěstí! Cením si i vítězství 3:0 nad Tomanem. Podařila se mně tak odveta za zápas ve Svatobořicích, kdy jsem tomuto soupeři podlehl. Staňa s Jirkou získali tentokrát pouze bod, když porazili Frantu Palána, kterému se v Kyjově moc nedařilo. Nakonec odjel domů bez jediného vítězství.

Suverénně nejlepším hráčem celého zápasu byl Pavel Podveský, který neztratil ani jeden zápas a podal asi svůj životní výkon. Na jeho hru jsme nenašli vůbec žádný recept. Hrál přesně s minimem chyb a navíc jeho styl nám vůbec neseděl. Dokázal zdolat i Rosťu, který ho za normálních okolností poráží.

Nakonec jsme se sešli všichni v kyjovském pivovaru, kde jsme do pozdních nočních hodin rozebírali i s hráči soupeře jednotlivé zápasy. Ideální zakončení povedeného derby. Tak příště snad soupeři porážku vrátíme.

Závislý zpravodaj MŠ