Remízu vybojovalo „C“ družstvo proti Čejči „A“

V dalším kole okresní soutěže jsme přivítali v Kyjově vedoucí tým soutěže SK Čejč. Přesto, že náš soupeř byl před utkáním mírným favoritem, tak jsme si na něho věřili. Výsledek napovídá, že celkem oprávněně.

Okresní soutěž (hráno 22.1.2023)

Sokol Kyjov „C“ vs. SK Čejč „A“ 9:9

Body Kyjova: Šikuta 2,5, Žídek 2,5, Chimiak 2,5, Tureček 1,5

Začali jsme výborně, když jsme dokázali zvítězit v obou čtyřhrách. Já s Tomem jsme porazili Hrabce s Lažkem hladce 3:0. Stejně se vedlo Jirkovi se Staňou, kteří zdolali Bednáře se Smutným.

Svoji sílu ukázali hráči Čejče hned v následujících dvouhrách. Podařilo se jim zvítězit ve třech za sebou a dostali se tak do vedení 3:2. Od té doby nebyl rozdíl v celkovém skóre víc než dva body. Před závěrečnou dvouhrou jsme vedli 9:8 a k rozhodujícímu zápasu nastoupil Tom proti Hrabcovi. Roli favorita však tentokrát nezvládl a prohrál 3:2. Po zápase jsme byli hodně zklamaní. Tomovi ale určitě nemůžeme nic vyčítat. O našem vítězství jsme měli rozhodnout dávno před posledním zápasem. Nikomu se ale nepodařilo uhrát na soupeře víc než dva body a to většinou na vítězství nestačí.

Nezbývá, než se před dalším zápasem v Moravském Písku pustit do poctivého tréninku. Je potřeba taky zapracovat trochu na psychice, protože v soutěžních zápasech hrajeme poslední dobou hodně pod svoje možnosti.

Sestavy

Sokol Kyjov „C“: Šikuta, Žídek, Chimiak, Tureček

SK ČejčA“: Bednář, Smutný, Lažek, Hrabec

Závislý zpravodaj MŠ