Kyjovské „C“ udolalo Josefov „A“ 10:8

V neděli jsme přivítali na domácích stolech tým Josefova, který přijel v nejsilnější sestavě v čele s Markem Macůrkem, který se před zápasem nacházel na 3. místě žebříčku okresní soutěže.

My jsme naopak do zápasu nastupovali výrazně oslabeni o našeho nejlepšího hráče Rosťu, který posílil družstvo B v Ratíškovicích. I z tohoto důvodu bychom před zápasem brali remízu všemi deseti.

Po úvodních čtyřhrách byl stav 1.1. Staňa s Denisem podle očekávání podlehli páru Macůrek – Kuběna 0:3. Naopak Zdeňa s Frantou po tuhém boji porazili Závorku s Šeďou 3.2.

Do stavu 6.6 jsme si neustále udržovali jedno bodové vedení a nepustili jsme hráče Josefova ani jednou do vedení. Právě v této fázi utkání jsme šli do rozhodujícího trháku.

Nejdřív zvládl dramatický pětisetový zápas Franta, který porazil Závorku 3:2, K obrovskému překvapení došlo v následující dvouhře, kdy Zdeňa zdolal nejlepšího hráče soupeře Macůrka, který  nepříznivě se vyvíjející zápas nezvládl ani psychicky. K dalšímu překvapení došlo v následujícím utkání, kdy Denis porazil nepříjemného chemika Šeďu.

Rozhodující desátý bod pak přidal Franta, který si poradil poměrně snadno s Kuběnou. Překvapivé vítězství tak bylo na světě!. Závěrečné dvouhry jsme sice prohráli, ale ty už znamenali pouze kosmetickou úpravu skóre.

V dalším kole hostíme opět v domácím prostředí třetí tým tabulky SKST Hodonín. Pokud zopakujeme výkon z tohoto zápasu, tak ani tady nejsme bez šance.

Sestava Kyjova – Chimiak, Kučera, Jakubčík, Šibal

Nezávislý zpravodaj junior M. Šikuta