Kyjovské „C“ družstvo prohrálo v Rohatci s místním „C“

Další utkání okresní soutěže jsme odehráli v době konání kyjovských hodů na půdě pro nás vždy nepříjemného soupeře z Rohatce. Nevím, jestli to bylo ještě zbytkovým alkoholem po hodových radovánkách, nebo pouze absencí našeho zatím nejlepšího hráče, který se hodinu před zápasem ze zdravotních důvodů omluvil, ale odehráli jsme zatím nejhorší utkání v sezóně. Jirkovu neúčast v sestavě hráči Rohatce 100% využili a zaslouženě zvítězili 13:5. Nepomohla nám ani účast našeho předsedy, který využil tohoto utkání k prohloubení dobrých vztahů s našim dnešním soupeřem.

Okresní soutěž 2022 (13.11.2022)

SKST Rohatec „C“ – Sokol Kyjov „C“ 13:5

Kyjov „C“ – Šikuta, Chimiak, Tureček, Malík

Rohatec „C“ – Maňák, Vymyslický, Salaba, Herzánová

Po úvodních deblech jsme prohrávali 2:0 a tak nějak jsme začali tušit, že by to nemuselo dopadnout úplně nejlíp. Soupeř se postupně dostal do vedení 11:2 a v podstatě nebylo co řešit. Za Rohatec zahrál výborně Maňák, který získal 4 body. Na jeho útočnou hru jsme tentokrát neměli protizbraň.

Výborně hrála taky mladá Herzánová, která ztratila pouze jeden zápas. Štěstím bylo, že za soupeře nastoupil trochu rezignovaný Salaba, přes kterého jsme udělali tři body. Všichni jsme tentokrát zahráli pod svoje možnosti. Jediným světlým momentem byl výkon Roberta, který se snažil, ale bylo vidět, že mu chybí zápasová praxe. Bylo to jeho letošní první utkání v okresní soutěži.

Rosťovi děkujeme za podporu a snahu vymyslet v každém zápase nějakou aspoň trochu účinnou taktiku. Náladu jsme si trochu vylepšili účastí na pozápasové tiskovce v místním pohostinství, kde jsme se naladili na pokračování hodového veselí. Chudák Tom byl opět v roli řidiče a tak mu nezbylo než trpět u nealka.

V dalším kole jedeme do Syrovína, kde aspoň doufám zvítězíme a vrátíme se tak na vítěznou vlnu.

Body Kyjova – Michal 2, Staňa 2, Tom 1, Robert 0

Závislý zpravodaj MŠ