Hladká výhra „C“ družstva nad Syrovínem „B“

Další utkání okresní soutěže jsme odehráli v Syrovíně. Na zápas jsme odjížděli v brzkých ranních hodinách s jediným cílem, napravit náš nepovedený výkon v Rohatci, vrátit se na vítěznou vlnu a přivézt do Kyjova povinné čtyři body. Myslím si, že se nám vše povedlo a s výsledkem 13:5, ale i s předvedenou hrou můžeme být spokojeni.

Hned po příjezdu nás překvapila příjemně vytopená tělocvična a přátelská atmosféra ze strany domácích hráčů. Vítaná změna od minulého zápasu, který se odehrál v ledové jeskyni, a o přátelské atmosféře se nedalo mluvit vůbec.

Po úvodních deblech jsme šli do vedení 2:0, i když naše vítězství s Tomem se nerodilo vůbec hladce. Zvítězili jsme až po pěti setové bitvě. V singlech jsme podle očekávání zvládli první tři zápasy. K poměrně velkému překvapení došlo v zápase Jirky proti slovenské posile Syrovína Gramantikovi, který vůbec neřešil Jirkův materiál a jeho útočná hra znamenala snížení na 1:5. Jirka si potom spravil náladu na Korvasovi, kterého jednoznačně porazil. Staňa nastoupil po sobotním turnaji a podal standardní výkon. Nestačil akorát na opravdu dobře hrajícího Gramantika, který potvrdil, že vítězství nad Jirkou nebyla náhoda. Výborně zahrál Tom, který získal tři body a k vítězství nad slovenským hráčem chybělo opravdu málo. Stav 10.6 ve třetím setu by se měl proměňovat. Tom si toho byl sám vědom. Robert vystřídal za již rozhodnutého stavu Jirku. Bohužel obě dvouhry s Fricem a Novákem prohrál a tak stále čeká na první vítězství, které určitě brzo přijde. Mně se po dlouhé době podařilo zvítězit ve všech zápasech, i když výkon mohl být určitě lepší.

Náš povedený nedělní výlet jsme zakončili ve Vlkoši, kde jsme přišli morálně podpořit náš B tým, který se svým soupeřem neměl slitování a jasně ho taky přehrál.

V příštím kole hostíme v neděli na domácích stolech Veselí nad Moravou. Přijďte nás podpořit!

Okresní soutěž 2022 (20.11.2022)

TTC Orel Syrovín „B“ vs. TJ Sokol Kyjov „C“ 5:13

Sestavy

Sokol Kyjov C – Šikuta, Žídek, Chimiak, Tureček, Malík

TTC Orel Syrovín B – Korvas, Fric, Novák, Gramantik

Body Kyjova – Michal 4,5, Staňa 3,5, Tom 3,5, Jirka 1,5

Závislý zpravodaj MŠ