Družstvo „C“ těsně porazilo Veselí and Moravou „B“

V dalším kole okresní soutěže jsme přivítali v domácím prostředí družstvo Veselí nad Moravou B. Náš soupeř se před zápasem pohyboval někde ve středu tabulky, ale toto postavení rozhodně neodráží skutečnou výkonost trohoto týmu, jehož hlavní předností je zkušenost a velká vyrovnanost.

Okresní soutěž (27.11.2022)

Sokol Kyjov „C“ vs. Sokol Veselí nad Moravou „B“ 10:8

Sestavy

Sokol Kyjov C: Šikuta, Moudrý, Žídek, Tureček, Chimiak

Sokol Veselí nad Moravou B: Třináctý, Pavlíček, Hlahůlek, Štefánek

Body Kyjova: Rosťa 4,5, Jirka 2,5, Michal 2, Tom 1

Před zápasem jsme si byli moc dobře vědomi toho, že nás nečeká nic lehkého a proto jsme od začátku zápasu nasadili poprvé v sezóně Rosťu našeho hráče číslo jedna. Zápas to byl do posledního míčku velice dramatický a o výsledku rozhodla až závěrečná dvouhra, do které jsme takticky nasadili Rosťu, který se s rolí favorita vypořádal na výbornou a nebezpečného Pavlíčka porazil 3:1, čímž pro nás získal rozhodující desátý bod.

Po úvodních čtyřhrách byl stav 1:1. Dvouhry se od začátku vyvíjeli v náš prospěch a dostali jsme se tak do pohodlného vedení 9:3. I pod dojmem toho, že se nemůže už nic stát jsme vystřídali. Staňa nahradil Jirku a čekali jsme na to, kdo za nás získá rozhodující desátý bod. Bylo to nakonec čekání hodně dlouhé a málem jsme se nedočkali J. Soupeř snížil na 9:8 a o zábavu bylo postarané.

Pokud mám hodnotit výkon našich hráčů, tak výborně zahrál Rosťa, který získal čtyři body, a ukázalo se, že jeho zkušenosti z okresního přeboru nám ostatním zatím chybí. Svoje zápasy vyhrál s obdivuhodnou lehkostí a suverenitou. Jirka vybojoval dva důležité body ve vyrovnaných zápasech. Částečně i jeho problémy se zády byly důvodem ke střídání. Místo Jirky nastoupil na další dva zápasy Staňa, kterému se tentokrát bodovat nepodařilo.

Nutno dodat, že k zápasu nastoupil taky se zdravotními komplikacemi. Tom přidal jeden bod, když porazil lepšícího se Štefánka. Já jsem poprvé v životě porazil Pavlíčka. Na zem mě v následujícím zápase vrátil Štefánek, se kterým jsem poprvé v životě prohrál a tak z toho nakonec byly taky pouze dva body.

Celé utkání jsme zhodnotili na pozápasové tiskové konferenci v místním pivovaru, kde jsme se setkali i s našimi soupeři, kteří zapíjeli pro ně smolnou porážku. Do Veselí se tak vraceli s dobrou náladou i oni.

K dalšímu zápasu zajíždíme již ve čtvrtek do Svatobořic, kde sehrajeme od 18.00 hodin derby s místním Sokolem.