Družstvo „C“ podlehlo doma Strážnici E

Přivítali jsme v domácí herně lídra tabulky a již téměř jistého postupujícího do vyšší soutěže, Strážnici E. V dosavadním průběhu soutěže jsme byli jediní, kdo jim dokázal sebrat body, takže jsme očekávali, že soupeř nenechá nic náhodě a přijede v nejsilnější sestavě, se kterou jezdí na venkovní utkání.

Okresní soutěž (10:00 hod., 16.02.2020)

Kyjov C – Strážnice E 5:13

Nakonec to bylo ještě daleko horší, než jsme čekali. V čele s bývalým třetiligovým hráčem Markem, okresní ligu hrajícími Teturovou a Látalem bylo už na začátku jasné, že naše šance na úspěch se rovnají nule. Konečný výsledek není až tak špatný, jak naznačovali sestavy a vysoká ELA strážnických hráčů. Michal se Zdeňou urvali čtyřhru a všem se nám podařilo porazit nejslabší článek strážnické sestavy a to mladého Marka, syna už zmiňovaného ligáče.

Trochu optimismu nám přinesly zápasy s Teturovou a Látalem, které byly velmi vyrovnané a prohráli jsme je až v pátém setu. Jirka střídal Michala, který šetřil síly na odpolední utkání ve Vracově a Jirka i přes pohybové omezení a zápasovou pauzu, zahrál velmi dobře. Škoda že Rosťa a Franta, aspoň jeden ze svých pětisetových zápasů, nevyhráli. Výsledek mohl vypadat ještě trochu líp.

Nutno uznat, že takto kvalitní soupeř byl nad naše síly a v této sestavě patří minimálně do okresní ligy, možná ještě víš.

Atmosféra v herně byla výborná, všichni se snažili pomoci povzbuzováním a radami (nehrající Flexa, matador Durna) a vlastně i kolegové s Áčka, kteří hráli souběžně utkání také s lídrem tabulky, Vacenovicemi. Ruda přinesl dluh ( zase málo), což se hodilo, protože možná o dvě štamprle víc a boj by byl ještě urputnější, nebo taky NE !

Příští zápas hrajeme v neděli na Slovanu Hodonín a potřebujeme bodovat, bo se blížíme k sestupovým pozicím.

Sestavy a body

Kyjov: Rosťa Moudrý 1, Franta Jakubčík 1, Zdeňa Kučera 1, Jirka Žídek 1, Michal Šikuta 0.

Strážnice: Marek Jan 4, Marek Jakub 0, Teturová 4, Látal 4.

Čtyřhry – 1:1

Závislý komentant RM