Kyjov B v Hodoníně papírové předpoklady nenaplnil

Kyjov B předehrával své utkání už v pátek večer 22. 2. 2019 v Hodoníně se Sokolem C.  Kyjov přijel v roli favorita pro vítězství a na tabulkově předposlední Sokol si věřil, i když sestava byla opět velmi kombinovaná.

Sokol Hodonín C : Sokol Kyjov B 10:8

 Ze základní sestavy hrál pouze Josef Pozděch a jeden zápas marod Staňa Chimiák. Počáteční čtyřhry dopadli dle předpokladů 1:1. Poté, co Zdeňa Kučera porazil překvapivě, specifického hráče Hodonína, Maděriče „mamrda“ a Josef Pozděch nejlepšího hráče Hodonína Martina Zlámala, vypadalo to na vítězství Kyjova.

Jenže překvapení na úkor hráčů Kyjova mělo teprve přijít a také přišlo. Josef Pozděch nestačil na papírově slabšího Martina Mikuše a „mamrda“, Zdeňa Kučera na oba bratry Mikuše, bylo o zápase rozhodnuto. Obzvlášť poté, kdy Moudrý vedl v pátém setu nad „mamrdem“ 8:1 a dokázal neuvěřitelně prohrát, bylo o utkání rozhodnuto, šťastně pro domácí Sokol Hodonín. Nic na tom nezměnilo ani střídání Stani Chimiáka za dobře hrajícího Frantu Jakubčíka. Staňa není po nemoci v plné formě a Franta by měl proti „mamrdovi“ asi větší šanci na vítězství. No po boji je každý generál.

Z výše uvedeného je jasné, že celkově se našemu Béčku utkání po všech stránkách vůbec nepovedlo. Nevím, kdy se naposled sešla základní sestava Béčka k utkání, ale už je to hodně dlouho. Pro udržení klidného středu tabulky by bylo dobré, aby hráči začali opět upřednostňovat pinec před jinými zálibami a pomohli týmu do klidných vod středu tabulky.

Body Kyjova: Pozděch 2, Jakubčík 2, Moudrý 2, Kučera 1, Chimiák 0.

Závislý komentant Rosta