„B“ mužstvo těsně padlo s Ratíškovicemi „C“

V neděli dopoledne jsme jeli na horkou půdu Ratiskovic, které figurují na druhém místě tabulky okresního přeboru. Jeli jsme oslabeni o výborného Honzu, kterého nakonec dobře zastoupil Mikin.

Okresní přebor – 8.12.2019

Ratíškovice C – Kyjov B 10:8

Raťky nastoupily s tím nejlepším co mají k dispozici, v čele s výborným V. Charvátem a celkově vyrovnaným týmem.

Začali jsme dobře, vyhráli jsme překvapivě obě čtyřhry, což měl na svědomí náš stratég Josef, který nás řádně přeskládal a nové dvojce Pozděch – Mikin, Vavřínek – Moudrý, uspěly.

Pak už se začala projevovat síla domácího celku, kde kromě mladého Kuchařiče, si ostatní své zápasy pohlídali a zkušeně vyhráli. Dominik si připsal skalp V. Charváta, což se v této soutěži málokomu podaří. Rosťa a Josef hráli pod své možnosti, stylem už zavedeného přísloví, jako „ přizdisráči“. Bez útočné agresivity a aktivní obrany se takový soupeř nedá porazit.

Překvapil Mikin, na to že netrénuje, udělal zkušeně dva body. Byl to jeho zřejmě poslední zápas za náš oddíl, bo má zájem přestoupit do oddílu, kde bydlí. Dojíždění pouze na zápasy na vzdálenost 150 km by bylo náročné na čas a bez nutných tréninků a stále velkými ambicemi, se hrát nedá.

Děkujeme za jeho dlouholetou a obětavou činnost pro oddíl na postu předsedy, hráče a také trenéra. Ta pravá rozlučka proběhne na našem oddílovém turnaji, který Mikin založil a po dobu 15 let udržoval při životě. Předpokládám, že to řádně zapijeme, všichni !

Sestavy a body:

Raťky: V. Charvát st., 2, P. Šrédl 4, K. Hradil 4, Kuchřič 0, P. Kordula – 0 ( střídání za V. Charváta)

Kyjov: Dominik Vavřínek – 2, Jara Mikeska st., 2, Josef Pozděch 1, Rosťa Moudrý 1.

Čtyřhry – 0:2

Závislý komentant RM