Snadná páteční porážka v derby a sladké sobotní vítězství

V pátečním mistrovském utkání jsme se utkali se Svatobořicemi. Ti dojeli v nejsilnější možné sestavě a neponechali nic náhodě. My jsme nastoupili v klasické sestavě.

TJ SOKOL KYJOV „A“ – TJ SOKOL SVATOBOŘICE „A“ 0:10

Domácí: Dočekal, Pozděch, Krakovič, Werner – 0, čtyřhry – 0

Hosté: Juřík, Toman, Firtl, Grufík – 2, čtyřhra – 2

Už úvodní čtyřhry ukázaly sílu soupeře. Já s Rosťou jsme prohráli po těsných setech s Juříkem a Tomanem. Soupeř nás nepřeútočil, ale vlastní chyby při snaze o agresivní pojetí nás připravili o lepší výsledek. Druhá dvojice taky nestačila na protihráče Grufík – Firtl.

Skóre neustále narůstalo ve prospěch soupeře. Sety byly většinou velmi vyrovnané, ale v koncovkách jsme tahali za kratší konec. Zejména špatný příjem nás limitoval pro dosažení lepšího výsledku. Petr hodně potrápil jedničku Svatobořic Kamila, ale v posledním setu si soupeř vítězství bezpečně pohlídal. Celkově i přes jednoznačné vítězství Svatobořic to bylo vcelku vyrovnané utkání s lepší koncovkou hostů.

Děkujeme za morální podporu našich příznivců Zdeňkovi, Romanovi, Rudovi i když byli v početní nevýhodě oproti silné podpoře fanoušků ze Svatobořic.


V sobotním mistrovském utkání jsme se utkali s KST Prace B. Tady jsme doufali v lepší výsledek vzhledem k výkonostně hratelnému soupeři. Soupeři dojeli v očekávané sestavě. My jsme nastoupili v klasické sestavě.

TJ SOKOL KYJOV „A“ – KST PRACE „B“ 10:2

Domácí: Dočekal, Pozděch – 3, Krakovič – 2, Werner – 1, čtyřhry – 1

Hosté: Kuklínek – 1, Lattenberg, Zukal, Kupčíková – 0, čtyřhra – 1

Po úvodních čtyřhrách byl stav 1:1. Já s Rosťou jsme prohráli ve vyrovnaném utkání 2:3 s dvojicí Lattenberg – Kuklínek. Naši čtyřhru jsem hrál příliš zataženě a nervy si vybraly svou daň. Rosťovi bohužel, až na první set nešel útok. S touto kombinací se dá obtížně vyhrát. Naštěstí Josef s Honzou slavili úspěch proti soupeři Kupčíková – Zukal.

Já jsem sice získal 3 body, ale nervozita v prvním zápase byla víc než zřejmá. V dalších zápasech nervozita trochu opadla a už to bylo lepší. Ostatní se taky bodově přidali a nakonec jsme slavili první krajské vítězství. Naštěstí se nám podařilo vyhrát všechny 4 pětisetové zápasy.

Děkujeme za morální podporu našich příznivců Michalovi, Tomovi. Jirkovi, Rudovi, Staňovi, Rosťovi, a hostům z Ježova a Svatobořic.

V příštím dvojkole 21.-22. 10. nás čekají venkovní zápasy s SKST Hodonín D a FOSFA LVA C.

Nezávislý odborný zpravodaj Flexa z A.