Důležité vítezství s LVA a těsná prohra s favoritem SKST Hodonín

V pátečním mistrovském utkání jsme se utkali s LVA C. Ti nastoupili posíleni o jedničku týmu ve snaze urvat body na náš úkor. My jsme nastoupili v nejsilnější možné sestavě i s výraznou posilou Vaškem.

TJ SOKOL KYJOV „A“ – KST FOSFA LVA „C“ 10:4


Kyjov „A“: Horáček – 3, Pozděch, Vavřínek – 2, Krakovič – 1, čtyřhra – 2

LVA „C“: Hladký – 2, Bobrzyk, Král – 1, Mikuš, Svoboda – 0, čtyřhra – 0


Důležité úvodní čtyřhry se nám podařily bez problémů vyhrát a vedli jsme na úvod 2:0. Já s Vaškem jsme hladce vyhráli s dvojicí Svoboda – Hladký 3:0. Dominik s Josefem udolali soupeře Mikuš – Bobrzyk 3.1. Po čtyřhře se ukázalo, že mi bolavá kyčel nedovolí hrát na 100% a proto místo mě nastoupil výborně hrající Petr.

Po výborném úvodu se nám stejně dobře dařilo i ve dvojicích. Celkem hladce jsme se dostali k vedení 8:1. Potom soupeř mírně zazlobil a korigoval výsledek na konečných 10:4. Vašek zahrál opět excelentně a všechny svoje zápasy vyhrál s přehledem a lehkostí 3:0.

Josef s Dominikem přidali po výborných výkonech každý 2 body. Petr přidal chybějící bod a hladké vítězství bylo na světě. Opět se ukázalo, jak s rozdílovým hráčem Vaškem jsme schopni porazit i nelehkého soupeře.

Děkujeme za morální podporu našich příznivců Michalovi, Staňovi, Rudovi, Rosťovi, Tomovi, Romanovi, Zdeňkovi, a Jirkovi.TJ SOKOL KYJOV „A“ – SKST PLUS Hodonín „D“ 7:10


Kyjov „A“: Horáček – 4, Pozděch, Krakovič – 1, Moudrý – 0, čtyřhra – 1

Hodonín „D“:  Kosík, Gallus – 3, Hlobil, Zůbek – 2, Jakubíček – 1, čtyřhra – 1


V sobotním mistrovském utkání jsme se utkali s týmem SKST Hodonín D. Vzhledem k herní síle soupeře jsme neměli co ztratit a mohli jsme hrát bez nervů. Soupeř dojel v obvyklé sestavě. My jsme nastoupili bez Dominika.

Po úvodních čtyřhrách byl stav vyrovnaný 1:1. Já s Vaškem jsme si poradili s dvojicí Kosík – Jakubíček 3:1. Josef s Rosťou bohužel prohráli nadějně rozehraný zápas 2:3. Po čtyřhře mně opět bolavá kyčel nedovolila nastoupit a tak musel naskočit Rosťa.

Po velmi vyrovnaném průběhu zápasu se nakonec v závěru ukázala herní převaha soupeře. Vašek opět prokázal svou herní kvalitu a všechny svoje zápasy vyhrál s přehledem bez ztráty setu. Josef s Petrem opět zahráli velmi dobře a vybojovali každý bod. Bohužel Rosťa nedosáhl na kýžený bod.

Zatím se držíme na nesestupovém osmém místě. Je radost se dívat na hru naší posily. Vašek hraje svoje zápasy s obdivuhodnou lehkostí a kvalitní soupeře poráží s přehledem a bez „námahy“. I hra ostatních se neustále lepší a věřím, že s Vaškem kraj zůstane v Kyjově i po této sezóně.

Děkujeme za morální podporu našich příznivců Michalovi, Staňovi, Rudovi, Zdeňkovi a Radimovi.

V příštím dvojkole 16-17. 2. nás čekají velmi těžké domácí zápasy s lídrem soutěže Mikulčicemi A a Mikulovem.

Nezávislý odborný zpravodaj Flexa z A.