Derby v okresní lize pro domácí Kyjov

Utkání se odehrálo 2.2.2020 v 10:00 na domácí půdě v kyjovské sokolovně. Domácí nastoupili v klasické sestavě. Hosté nastoupili v mírně pozměněné sestavě, bez D. Synkové. Místo ní nastoupil Z. Toman.

TJ SOKOL KYJOV A  – TJ SOKOL SVATOBOŘICE A 10:8

Sestavy

Domácí: Škoula R., Krakovič P., Kovář D., Dočekal P.

Hosté: Hála J., Firtl R., Zlámal M., Toman Z.

Vstup do utkání jsme měli vynikající, protože se nám podařilo urvat oba body z úvodních čtyřher. Osvědčená sehraná dvojice Dočekal – Kovář vyhrála s přehledem 3:0 proti dvojici Firtl – Zlámal. Taky druhé dvojici Škoula – Krakovič se podařilo hladce přehrát Tomana s Hálou.

Už ale úvodní sada dvouher naznačila, že porazit hosty nebude vůbec jednoduché. Na ukazateli svítil stav 3:3. Hosté většinou udržovali mírný jednobodový náskok, kdy je držel zejména jejich nejlepší hráč Radim. Po třetí sadě dvouher byl stav nerozhodný 7:7 a rozhodnout museli poslední čtyři dvouhry.

Tuto poslední sadu dvouher se nám podařilo vyhrát 3:1 a tím otočit vývoj zápasu na konečných 10:8. V poslední dvouhře výborně zahrál Dušan, kterému se podařilo po velké boji porazit dosud neporaženého, výborně hrajícího R. Firtla. Výborný výkon podal Petr a Flexa, i když u něho je to dle předsedy povinnost.

Takže jsem podal spíše standartní výkon J. Standartní výkon podal Dušan, kterého limitoval moribundus v podobě nachlazení. Další slabší chvilku si vybral nejzkušenější harcovník Ruda, kterého omlouvá pouze moribundus s náběhem na kýlu. Tímto těžce vybojovaným a zaslouženým vítězstvím jsme udrželi šesté místo v aktuální tabulce OL. Nyní nás čeká těžká série čtyř zápasů s týmy z čela tabulky, kde vybojovat každý bod navíc bude velmi těžké.

Atmosféra byla výborná, protože jsme hráli souběžně zápas s naším C. Děkujeme za tekutou podporu v podobě Republiky od předsedy Rosti a za podporu indisponovaného Dominika a Jirky.

Body domácích: Dočekal, Krakovič – 3, Kovář – 2, Škoula – 0, čtyřhra – 2

Body hostů: Firtl – 3, Hála, Zlámal – 2, Toman – 1, čtyřhra – 0

V příštím kole 9.2. 2020 v 10:00 nás čeká těžký zápas s velmi silným soupeřem z Vracova.

Nezávislý odborný zpravodaj Flexa z A.