Cenné páteční vítězství a hladká sobotní prohra

V pátečním mistrovském utkání jsme se utkali se soupeřem, který byl pouze o jedno místo v tabulce před námi – Tatranem Poštorná A. Ti dojeli v nejsilnější možné sestavě, ale nakonec jejich čtverka nenastoupila a pouze počítala. My jsme nastoupili v upravené sestavě s Rudou a Rosťou. Stálý člen kádru Honza si usilovnou těžkou prací namohl pravou ruku a nemohl nastoupit.

TJ SOKOL KYJOV „A“ – TJ TATRAN POŠTORNÁ „A“ 10:8


Kyjov: Dočekal, Pozděch – 3, Krakovič – 2, Moudrý – 1, Ruda – 0, čtyřhra – 1

Poštorná: Ratajský V. – 4, Jašek – 2, Ratajský M. – 1, Bureš – 0, čtyřhra – 1


Po úvodních čtyřhrách byl stav nerozhodný 1:1. Mně s Rosťou se podařilo vcelku bez problémů porazit dvojici Bureš – Ratajský M.. Josef s Rudou taktéž hladce prohráli s protivníkem Ratajský V. – Jašek. Po celou dobu zápasu byl stav velmi vyrovnaný. Já s Josefem jsme po dobrém výkonu vybojovali každý tři body.

Petr dosáhl na dva body a důležitý rozhodující bod vybojoval Rosťa v pětisetové bitvě s Burešem. Na zvláštně hrajícího Ratajského V. nenašel nikdo recept. Celkově hostující tým nám připadal herně slabší než Prace B. Jejich chování a jednání nám připadalo zvláštní, o čemž svědčí i fakt, že se ani nerozloučili a zmizeli jak pára nad hrncem.

Děkujeme za morální podporu našich příznivců Jirkovi, Romanovi, Michalovi, Staňovi, Zbyňovi a Zdeňovi.V sobotním mistrovském utkání jsme se utkali s neporaženým celkem Sokol Lanžhot B. Soupeři dojeli ve velmi silné sestavě. Už při rozehrávání byla vidět velká vyhranost soupeřů. Poprvé v sezóně za nás nastoupil Dominik.

TJ SOKOL KYJOV „A“ – TJ SOKOL LANŽHOT „B“ 1:10


Kyjov: Vavřínek – 1, Dočekal, Pozděch, Krakovič – 0, čtyřhry – 0

Lanžhot: Koníček – 3, Darmovzal, Wirth – 2, Hrubý – 1, čtyřhra – 2


Už ve čtyřhrách se ukázala velká herní jistota a potrestání každého lehčího míče. Po úvodních čtyřhrách byl stav 2:0. Pouze hra na maximální riziko vedla k zisku míčku. Bohužel nás k uhrání lepšího výsledku brzdili i laciné chyby.

Na jediný bod dosáhl Dominik s Hrubým, kterému se podařilo otočit zápas za nepříznivého stavu 0:2. Se stejným soupeřem jsem taky dokázal srovnat na 2:2. Bohužel v rozhodujícím setu mi nedařil backhandový útok a nakonec jsem prohrál 2:3. Vynikající zápas zahrál Dominik s jedničkou hostů Koníčkem M. Po velmi vyrovnaném boji prohrál 2:3.

Zápas proběhl v přátelské atmosféře a měl vysokou sportovní úroveň, k čemuž přispěl i náš kvalitní výkon.

Děkujeme za morální podporu našich příznivců Tomovi. Rudovi, a Staňovi.

Příští pátek 24.11.2023 v 18:00 hrajeme venkovní odložený zápas s Mikulovem A.

Nezávislý odborný zpravodaj Flexa z A.