„A“ mužstvo na úvod soutěže remizovalo

Tak se opět hlásím téměř po půl roce se zasvěceným komentářem nedělního mistrovského utkání. Utkání se hrálo tradičně v 10:00 na půdě domácích. Domácí nastoupili v nejsilnější možné sestavě a vnitřně jsme se cítili na plný počet bodů.

SOKOL KYJOV A – TJ JISKRA STRÁŽNICE z.s. D

Sestavy

Domácí: Škoula R., Krakovič P., Kovář D., Dočekal P.

Hosté: Žajdlík L., Černý Z. Látal R., Grabovský J. ml..

Po úvodních čtyřhrách byl stav 1:1. Nezklamala osvědčená dvojice Dočekal – Kovář, která soupeři nedala sebemenší šanci na úspěch a vyhrála bez ztráty setu. Naopak se nedařilo dvojici Škoula – Krakovič, která po boji prohrála 1:3. Bohužel se jim ve čtyřhře nedaří sladit jejich nesporné individuální schopnosti do lepších výsledků. Utkání bylo velmi vyrovnané a i když jsme do poloviny utkání vedli o jeden až 2 body, tak po 12 utkání svítilo na ukazateli stav 6:6. Potom se hostům podařilo odskočit na 6:8 a nevypadalo to s námi to příliš nadějně. Naštěstí jsme ve zbývajících 4 zápasech 3 vyhráli a vybojovali jsme cennou a spravedlivou remízu. Vůbec se nedařilo ostřílenému harcovníkovi Rudovi, který prohrál set i když vedl 10:2. Psychicky to nevydržel a raketa letěla vzduchem. I když jsme očekávali lepší výsledek, musím konstatovat, že remíza je zasloužená a těžce vybojovaná. Do dalších utkání musíme hodně přidat, protože nás čekají daleko těžší soupeři a s tímto výkonem bychom moc parády v soutěži neudělali.

Kulisa byla tradičně výborná, protože jsme hráli zápas zároveň s družstvem C, který hrál malé derby se Svatobořicemi.

Stav  utkání: 9:9

Body domácích: Dočekal – 3, Krakovič, Kovář po 2 bodech, Škoula – 1, čtyřhra – 1

Body hostů: Látal – 3, Černý – 2, Žajdlík – 2, Grabovský – 1, čtyřhra – 1

V příštím kole 11.10. 2019 v 18:00 nás čeká zápas s horkým kandidátem na postup Slovanem Hodonín.