Víkendové výsledky našich družstev v nové sezoně 2019/20

Áčko doma hostilo silnou Strážnici a nakonec bralo remízu 9:9. Béčko zajíždělo k prvnímu zápasu do Čejče A s respektem k soupeři, který se v loňské sezoně pohyboval kolem 3-4. místa. Domácí nastoupili v sestavě Blaha, Bednář, Ingr a Jakubíček, mladá posila z Hodonína. Sestava Kyjova: Vavřínek Dominik, Pozděch Josef, Werner Honza, Moudrý Rosťa.

Začátek zápasu se pro nás vůbec nevyvíjel dobře, prohráli jsme obě čtyřhry a rychle jsme prohrávali 4:1. Nakonec jsme zápas otočily a vyhráli 10 : 8. Body Kyjova: Werner  a Vavřínek po 3, Pozděch  a Moudrý po 2 bodech. Nakonec jsme odjížděli spokojeni s úvodní výhrou nad velmi silným soupeřem. Děkujeme Michalovi, Zdeňovi a Rudovi za fandění a podporu.

Céčko doma hostilo v úvodním utkání a v derby Svatobořice B. Stalo se to, co jsme očekávali, Svaťky přijeli v nejsilnější možné sestavě v čele stále se lepšícím Tomanem Zb., Halou Zb., Chimiákem Petrem, bývalým hráčem Kyjova, Frantou Palánem a Podveským. My jsme nastoupili v sestavě: Chimiák Staňa, Moudrý Rosťa, Kučera Zdeňa a kapitán Šikuta Michal. Chyběl Franta Jakubčík, bo letěl učit arabáče zaplétat vousy.

Franta Palán přijel ukázat, o jak kvalitního hráče Kyjov přišel, Zbyňa Hála a Toman zase, že patří do vyšší soutěže a Petr Chimiák přijel porazit celoživotního soupeře Rosťu a stát se konečně jedničkou Nenkovic, odkud oba pocházejí.

Svatobořice měli od začátku náskok, který se domácím nepodařilo dohnat. Nakonec jsme prohráli 8:10. Nutno podotknout, že Svaťky mají velmi vyrovnaný tým, který jako jediný v loňském roce, dokázal porazit postupující Ježov B a stále se držel okolo 4. místa. I tak porážka doma velmi mrzela. Výbornou atmosféru v herně tvořili fanoušci obou týmů. Rivalita se ovšem projevovala a byla násobena současně hraným utkáním Ačka v druhé polovině herny, odkup přiletěla i pálka. Ještě že to nebyla raketa, před tou by Franta jistě neuskočil. Fandili a poděkování patří: Zdeňovi V. Jirkovi Ž.,Denisovi a hráčům A čka, kteří se snažili radit, bohužel se to minulo účinkem.

Závislý komentant RM