Memoriál J. Křápka v Hodoníně

V sobotu 17.12.2022 jsem se s Rosťou zúčastnil turnaje dvojic na Sokolu Hodonín. Turnaj měl zajímavý formát, kdy se odehráli dvě dvouhry (buď podle losu, nebo dohodou) a rozhodujícím zápasem byla čtyřhra. Zápasy ve skupině se hráli na dva vítězné sety. Nakonec se dostavilo pouze 10 dvojic, které byly rozlosovány do dvou skupin. Než jsme tam dojeli, tak jsem si dával vysoké cíle. Po příjezdu jsem to rychle musel přehodnotit, když jsem viděl naše soupeře. A teď k samotnému turnaji.

První zápas jsme zahájili s dvojicí, která kvůli nízkému Elu měla každý set náskok 4 body. Docela jsem se zapotil a vyhrál tat tak 2:1. Rosťa taky vyhrál, takže do čtyřhry jsme šli za rozhodnutého stavu. Hladce jsme vyhráli 2:0.

Další dvojicí byl Mamrd s Petrem Gallusem. Já jsem Mamrda vcelku bez problémů „umr…“ 2:0. Naopak Rosťa 0:2 prohrál. Rozhodující čtyřhru jsem však hladce vyhráli 2:0.

Dalším naším soupeřem byl nejstarší hráč soutěže Stašek a M. Zlámal. Já jsem si s Martinem vcelku hladce poradil a porazil ho 2:0. Naopak Rosťa bohužel nestačil na soupeře a prohrál 0.2. Tady už se nám ve čtyřhře tak nevedlo a prohráli jsme v těsné koncovce rozhodujícího setu 2:1.

Posledním soupeřem ve skupině byla Ježovská dvojice Kalod ml. a Radim Kůřil. Mně se opět podařilo po velkém boji vyhrát s krajským hráčem 2:1. Rosťa bohužel nenašel recept na výbornou zvláštní hru Radka a lehl 2:0. Opět rozhodovala čtyřhra a bohužel jsme zase prohráli v koncovce třetího setu 1:2.

V play off se už hrálo na tři sety. Pokud byl stav po dvouhrách 2:0, tak se čtyřhra už nehrála. Ve skupině jsme tak skončili třetí a čekali nás druzí z druhé skupiny. Do play off proti nám nastoupili hráči z Lednice Mikuš a Baťka. Já jsem po výborném výkonu ve vyrovnaném zápase otočil skóre z 0:2 na 3:2. Rosťovi po vynikajícím prvním setu, kdy protihráče doslova smetl, se už další sety nepovedly a prohrál 3:1. Rozhodující čtyřhru jsem v infarktovém zápasu vyhráli cca 17:15 v pátém setu.

V dalším kole o finále jsem opět narazili na dvojici z Ježova Kalod ml. a R. Kůřil. Tady už jsem bohužel nenavázal na úvodní vítězství s Radimem a po zásluze jsem prohrál 3:0. Rosťovi se nevedlo o moc líp a taky svůj zápas prohrál.

V boji o třetí pořadí nás čekala dvojice P. Juras a Lunga. Já jsem ve vyrovnaném zápase s výborným krajským hráčem Jurasem prohrál v koncovkách 1:3. Rošťovi se bohužel vůbec nedařilo a prohrál hladce 0:3. Celý turnaj vyhrál R. Kůřil, Kalod ml., druzí byli domácí Stašek se Zlámalem a třetí naši přemožitelé z boje o bronz Juras, Lunga.

Celý turnaj se mi celkem dařilo a odehrál jsem vítězné zápasy s těžkými soupeři, bohužel Rosťa se herně trápil a to vedlo nakonec „pouze“ k bramborové medaili. Nutno podotknout, že na takové úrovni nemá hra na jistotu ( Rosta), tzv. žužlání, vůbec šanci. Všichni hráli velmi agresivně a tvrdě do útoku, tedy až na pár exotů ( Mamrd, Rosta,).

Celý turnaj proběhl v pohodové atmosféře a formát byl velmi zajímavý.