Kyjovské „C“ družstvo udolalo Vracov „D“

Po vánoční přestávce se tento víkend znovu rozeběhl kolotoč soutěžních utkání ve stolním tenisu. Naše družstvo mělo za soupeře ambiciózní celek Vracova, který jsme v prvním kole na jeho stolech dokázali porazit. Bylo nám jasné, že nás nečeká nic jednoduchého. Do zápasu jsme nemohli nominovat naši jedničku, protože Rosťa ve stejném čase bojoval za družstvo B ve Vacenovicích. Hosté přijeli i s Monikou Novákovou a Petrem Dočkálkem, kteří v prvním zápase v sestavě Vracova chyběli. Toto složení je asi to nejlepší co může Vracov v současné době nabídnout.

Okresní soutěž 2023 (8.1.2023)

Sokol Kyjov „C“ vs. Sokol Vracov „D“ 10:8

Sestavy

Sokol Kyjov „C“: Šikuta, Žídek, Chimiak, Tureček

Sokol Vracov „D“: Nováková, Vašík, Dočkálek, Gablas

Body Kyjova: Tureček 4,5, Šikuta 2,5, Žídek 2,5, Chimiak 0,5

Úvodní čtyřhry jsme odehráli ve standardním složení. Já s Tomem a Jirka se Staňou. Po velkém boji jsme získali první dva body. Jejich důležitost jsme docenili na konci zápasu.

Neskutečný výkon podal v tomto zápase Tom, který konečně prolomil smůlu z první poloviny soutěže a získal maximální počet bodů, což je proti tak silnému soupeři obdivuhodné. Svoje soupeře likvidoval jak na běžícím pásu a bylo mu úplně jedno jakým stylem a s jakým potahem hrají. Vrcholem celého zápasu byla závěrečná dvouhra, ve které Tom nastoupil proti Monice Novákové za stavu 9:8 pro Kyjov. S velkou tíhou odpovědnosti se vypořádal jako zkušený matador a Moniku porazil 3:2. Poslední míček zakončil stylově drtivým forhendem, na který už nešlo reagovat.

Jirka získal dva body, když jednoznačně porazil Dočkálka a po boji Vašíka. Já jsem porazil v prvních dvou zápasech Novákovou a Vašíka. Bohužel jsem už další body nepřidal. Mrzí hlavně porážka s Gablasem, nad kterým jsem vedl už 2:0.

Dnešní zápas úplně nevyšel Staňovi, který nedokázal zvítězit ani v jedné dvouhře. Příště to bude určitě lepší! Za podporu a cenné rady děkujeme Rosťovi, který za námi přijel po zápase B družstva ve Vacenovicích. Cenné vítězství v dramatickém zápase jsme oslavili v Kyjovském pivovaru, kde jsme se potkali i s našimi soupeři, kteří naopak zapíjeli porážku. Ideální zakončení povedené neděle.

V příštím zápase hrajeme v Hodoníně se Slovanem. Očekávám další krásný zápas se šťastným koncem pro naše barvy.

Závislý zpravodaj MŠ