Družstvo „C“ zvítězilo ve Vracově

V neděli vyrazilo ke svém u prvnímu utkání sezony družstvo C do Vracova. Nechybělo moc a zápas jsme prohráli kontumačně. Plni odhodlání jsme dorazili do tradičního místa domácích zápasů našeho soupeře na Vracovskou sokolovnu. Pět minut před začátkem jsme nezaznamenali ani jednoho z domácích hráčů. U některých družstev by mě to nepřekvapilo, ale Vracov …. Při následném pohledu do STISU jsme zjistli, že Vracovské D hraje letos domácí zápasy ve Bzenci. Nasledoval tak bleskový přesun do místa konání zápasu. Ve Vracově jsem sice zapomněl boty, ale důležité bylo to, že jsme stihli začátek utkání.

Okresní soutěž 2022, hráno 25.9.2022

Vracov D vs Kyjov C – 6:12

Kyjov – Šikuta, Žídek, Chimiak, Tureček

Vracov – Vašík M, Růčka, Bednařík, Gablas

Po úvodních čtyřhrách byl stav 1:1. Za Kyjov získala první důležitý bod nově složená dvojice Staňa s Jirkou, která svůj zápas otočila ze stavu 0:2 na sety. Nám s Tomem se naopak nedařilo a za celý zápas jsme se nedokázali dostat do tempa. Výsledkem byla porážka 1:3.

Následovalo první kolo dvouher ve kterých Staňa s Jirkou s přehledem svoje zápasy vyhráli a mně se podařilo otočit zápas s Bednaříkem z 0:2 na sety, Tom podlehl dobře hrajícímu Ručkovi. Dvou bodové vedení jsme po celý zápas pomalu navyšovali až do konečného skore 12:6 pro Kyjov. Utkání to bylo vyrovnané a k vidění bylo spousta zajímavých zápasů, které končili až po pěti setových bitvách.

Smůlu měl Tom, který bojoval ze všech sil, ale nepodařilo se mu zvítězit ani jednou, když tři svoje zápasy prohrál 3:2, příště se to určitě otočí. Chybělo pouze trochu štěstí. Jirka potvrdil svoji kvalitu a vyhrál vše, co se dalo. Na jeho hru nenašel nikdo ze soupeřů účinnou taktiku. Staňa odvedl výborný výkon, když podlehl možná trochu překvapivě Ručkovi 0:3. Za zmínku stojí Staňův dramatický zápas s Vašíkem, který otočil s 0:2 na sety. Já si nejvíc cením vítězství v první dvouhře, kdy jsem otočil zápas s Bednaříkem a poprvé v životě ho tak porazil.

Celé utkání probíhalo v perfektní atmosféře a k vidění byla spousta zajímavých a vyrovnaných utkání.

Kéž by to v tomto duchu pokračovalo i nadále. J

Další zápas hrajeme v neděli na domácích stolech proti Slovanu Hodonín.

Body Kyjova – Jirka 4,5, Michal 4, Staňa 3,5, Tom 0

Závislý zpravodaj MŠ