Družstvo „C“ zvítězilo ve Veselí nad Moravou

Druhým zápasem tohoto víkendu bylo pro naše družstvo utkání ve Veselí nad Moravou. Po páteční porážce v derby se Svatobořicemi jsme chtěli z Veselí odvézt nějaké body a udržet se na pátém místě tabulky okresní soutěže. Nakonec jsme odvezli všechny čtyři a po jednom z nejlepších výkonů v sezóně se nám podařilo zvítězit 12:6. Soupeř nastoupil v nejsilnější sestavě a netajil se ambicemi na vítězství.

Okresní soutěž 2023 (19.3.2023)

TJ Sokol Veselí nad Moravou „B“ – TJ Sokol Kyjov „C“ 6:12

Sokol Kyjov „C“: Šikuta, Tureček, Žídek, Chimiak

Sokol Veselí nad Moravou „B“: Třináctý, Pavlíček, Štefánek, Konečný, Janečka

Body Kyjova: Šikuta 4,5, Tureček 3,5, Žídek 3, Chimiak 1

Po čtyřhrách byl stav 1:1. Já s Tomem jsme porazili celkem v pohodě Štefánka s Konečným 3:0. Staňa s Jirkou podlehli bohužel stejným poměrem dvojici Třináctý – Pavlíček. Možná zlomovým momentem celého utkání byly hned úvodní singly, kdy Tom porazil pro soupeře možná nečekaně Konečného 3:2 a donutil ho hned v následujícím utkání střídat. Mně se podařilo oplatit porážku z prvního utkání v Kyjově Štefánkovi a porazit ho 3:1. Od tohoto okamžiku jsme už nepustili soupeře do vedení a postupně navyšovali náš náskok až do vítězného konce.

Výborně zahrál Tom, který podlehl pouze Třináctému a nutno dodat, že dost smolně. Vítězství nad Štefánkem a Pavlíčkem jsou velmi cenné a určitě Tomovi pomohly ke zvýšení sebevědomí. Jirka podal taky jeden z nejlepších výkonů za poslední dobu. Jeho zápas s Třináctým byl zcela v jeho režii a soupeř absolutně netušil jak vyzrát na Jirkovu trávu. Výsledek tak nemohl být jiný než 3:0 pro naše barvy.

Mně se tento zápas taky mimořádně povedl a získal jsem zase po čase všechny body. Nejvíc si cením vítězství nad Třináctým, na kterého jsem do té doby neuhrál ani set. Jediný komu se utkání výsledkově moc nepodařilo, byl Staňa, který porazil akorát střídajícího Janečku. Herně to ale určitě tak špatné nebylo. Na Třináctého měl dokonce dva matchboly. Bohužel soupeř odvrátil a se štěstím zvítězil.

Příští týden máme volno a v závěrečném kole za 14 dnů zajíždíme do Lužic, kde se rozloučíme s letošní sezónou.

Závislý zpravodaj MŠ