Družstvo „C“ vítězí nad Sokolem Hodonín „B“

Po sérii tří zápasů bez vítězství jsme v Kyjově přivítali družstvo Sokola Hodonín B. Úkol zněl jasně. Vrátit se na vítěznou vlnu a získat ze zápasu maximální počet bodů. Postavili jsme proto nejsilnější možnou sestavu, ve které chyběl akorát momentálně zraněný Rosťa.

Okresní soutěž (12.2.2023)

Sokol Kyjov „C“ vs. Sokol Hodonín „B“ 13:5

Sokol Kyjov „C“: Šikuta, Žídek, Chimiak, Tureček

Sokol Hodonín „B“: Stašek, Létal, Zálešák, Hromek

Body Kyjova: Šikuta 4, Žídek 3,5, Chimiak 3,5, Tureček 2

Po dlouhé době se nám zápas vydařil podle představ a po jeho skončení jsme z našeho výkonu měli všichni opravdu dobrý pocit.

Do čtyřhry jsme nastoupili v obvyklém složení. Jirka se Staňou potvrdili, svoje výsadní postavení v žebříčku OS, kde drží neporazitelnost a lehce si poradili s dvojicí Zálešák – Hromek. Já s Tomem jsme podlehli dvojici Stašek – Létal a tak byl stav 1:1.

V první dvouhře porazil Jirka zcela hladce Létala. Dostali jsme se tak do vedení 2:1 a od té chvíle náš náskok postupně narůstal a zastavil se až na konečném skóre 13.5. Jirka potvrdil, že na jeho výkony je spolehnutí a zdolal i další dva svoje soupeře. Nestačil pouze na Staška, kterému podlehl už za rozhodnutého stavu 2:3. Výborně zahrál Staňa, který den před tím absolvoval turnaj veteránů v Havířově a přijel kvalitně rozehraný.

Jako první to odnesl Stašek, který se Staňou prohrál v dramatickém zápase po pětisetové bitvě. Stejně jako Jirka vyhrál i Staňa svoje zápasy s Hromkem a Zálešákem. Podlehl akorát Létalovi, kterému se poslední dobou proti Kyjovu daří a potvrdil to i v tomto zápase.

Tom začal svoje účinkování v tomto zápase smolnou prohrou se Zálešákem, kterému podlehl 2.3 i když v pátém setu vedl už 9:5. Důležité bylo, že ho tato porážka nezlomila. V dalším zápase nastoupil proti favorizovanému Staškovi a zcela nečekaně ho zdolal v další pětisetové bitvě. Získal tak nejenom cenný bod v zápase ale i cenný skalp jednoho z nejlepších hráčů soutěže. Mně se po delší době povedlo získat všechny čtyři body a tak jsem mohl být i já se svým výkonem spokojený.

Poprvé v životě jsem porazil Staška a v celkem emotivním zápase i nepříjemného chemika Létala se kterým se zrodila už i určitá rivalita trvající již třetí sezónu. Hned po zápase mně sliboval odvetu. Podotýkám, že vše proběhlo v naprosto sportovním duchu.

Na závěr bych chtěl poděkovat za podporu Frantovi a Rosťovi, který nás dorazil povzbudit i přes své bolestivé zranění. Jeho rady jsme tentokrát dokázali aplikovat i za stolem, což se zase až tak často nestává J

Závislý zpravodaj MŠ